Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, 7 büyük projesini açıkladı. Açıklanan projelerin lansmanı da yapılarak halka tanıtımı gerçekleştirildi. Yerel seçimlere iki gün kala hızlı çalışmalar devam ederken, Belediye Başkanı ve Cumhur ittifakının Belediye Başkanı Adayı Ömer Selim Alan, gazetecilerin de sorularını yanıtladı. 

ACILIK’TAKİ KEDİ EVLERİ YENİLENECEK

Başkan Ömer Selim Alan, sokak hayvanları ile ilgili bir çalışmanın olup olmadığı yönünde kendisine yöneltilen soruya; “Belediyenin asli görevidir yaradanın sessiz kuluna bakmak, tedaviye etmek, barındırmak ve onları doyurmak. Biz görevi devraldığımızda bir tek kedi evimiz vardı. Elvan sınırı içinde kalan barınağımız, yaşam bakım ve rehabilitasyon merkezimizi özel idare yönetiyordu. Bizden önceki arkadaşlar bundan bile imtina etmişler. Hayvansever dostlarımızın da bunu bilmeleri için altını bir çizelim. Orayı hemen aldık, revize ettik, yeniledik. Ameliyat dahi yapılamazken, röntgen cihazı yokken, röntgen cihazımız, iki tane ameliyathanemiz, veteriner sayımızı ikiye çıkardık, iki tekniker arkadaşımız derken şu an kadromuz çok güçlü. Acılık’taki kedi evimize inşallah yenileleyeceğiz. Hayvanseverlerimiz ile sürekli beraberiz.” diye yanıt verdi. 
Başkan Alan, öte yandan hayvanseverlerden evcil hayvanlar ile ilgili gelen talebi de gündeme getirdi. Hayvanseverlerin kedi mezarlığı talebinin olduğunu, bu konuda girişimlerin yapılacağını ifade eden Alan, sokak hayvanları içinde özel tasarım mama ve su kaplarının Zonguldak caddelerinde yerini alacağını söyledi. 

SOKAK HAYVANLARINA ÖZEL TASARIM MAMA VE SU KABI

Başkan Alan konuyla ilgili açıklamasında; “Seçim sürecinde sokak hayvanlarımızdan ziyade evcil hayvanlarımızla ilgili bize bir talep geldi. İçimizde de uhde kalmıştı. Özellikle kedilerimizin hem mama hem su kapları için özel bir tasarım çalışması içerisindeyiz. 

EVCİL HAYVANLARA MEZARLIK PROJESİ

Hem mama ve su kapları hem de evcil hayvanlarımız için mezarlık yapmaya çalışacağız. Biz her zaman yaradanın sessiz kullarının yanındayız. Hayvanseverlere de desteklerimizi sürdüreceğiz ama; daha fazlasını yapmamız gerekiyor. Hep birlikte yeni Zonguldak diyerek çıktığımız bu yolda 31 Mart akşamı yine Zonguldak kazanacak. Hep beraber kazanacağız, sokak hayvanları da kazanacak.” dedi. 

Haber: Duygu ELMA ÖZFİDAN