Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü bünyesinde açılan iki kursta, iki usta öğretici hakkında; görev yaptıkları halde kurslara herhangi bir kursiyerin katılmaması nedeniyle kafeteryada mesai saatlerini tamamladıkları iddiasıyla tutanak tutuldu.

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü bünyesinde açılan iki kursta, iki usta öğretici hakkında; görev yaptıkları halde kurslara herhangi bir kursiyerin katılmaması nedeniyle kafeteryada mesai saatlerini tamamladıkları iddiasıyla tutanak tutuldu.Kursa hiç katılmayacak kursiyerlerin kursa nasıl, neden, ne niçin kayıt edildiği, halk eğitim merkezince açılan kursların kursları açan yetkililerce takibinin neden yapılıp yapılmadığı yönünde inceleme başlatıldığı öne sürüldü.

Haberin ardından açıklama yapan usta öğretici F.G. hakkında çıkan iddialara açıklık getirerek iddiaları yalanladı. 
Usta öğretici F.G., hakkındaki iddialar hakkında açıklama yaparak '29  Nisan 2023 Tarihlerin de adımın F R olarak geçtiği ve Halk Eğitim Merkesi bünyesinde görev yapan başka F R isimli bir usta öğretici görev yapmadığı için üzerime alınmış bulunmaktayım bu yalan haberi. Hakkımda böyle bir tutanak hiç tutulmamıştır.Halk Eğitim Merkezinde görevimin başındayım.  Bu asılsız yapılan haberle kişilik haklarıma saldırı yapılmıştır" dedi.

Editör: Batuhan Darakci