İYİ Parti İl Başkanı Erdal Gülay, Adalet ve Kalkınma Partisi ( AK Parti)’de görev alan bir ismin  partide kendileriyle beraber çalışmak istediğini söyledi. 
İYİ Parti Zonguldak İl Başkanı Erdal Gülay çarpıcı açıklamalarda bulundu. Gülay, "AK Parti’de herkesin tanıdığı bildiği bir
İsim benim iş yerime gelerek sizinle çalışmak çok isterim ancak çalıştığım iş yerinden dolayı konuşmaktan korkuyorum" dedi. Gülay’ın açıklamaları şu şekilde;”Şuna bir açıklık getirelim ben bunu geldiğim günden beri söylüyorum önce bu şehri beş tane milletvekili var biz bunu beşini de talibiz tabii ki görün öyle ister bunun böyle olmayacağını ya da öyle olacağını ön yargı olarak bir söyleyemeyiz ama şu var yani geçmiş dönemde burada yedi tane de çıkardı o zaman refah Partisi yani geçmişin şimdi burada İYİ Parti Parti Türkiye genelinde yükselen tek parti ve çıta yükseldi bugün ikinci parti konumuna geldi İYİ Parti ve her geçen partiye üye olanlar ve gönül verenler var ben size şu kadarını söyliyim bunu tüm samimiyetimle söylüyorum isim zikir etmeyi çok isterim ama kendisini mağdur etmek istemiyorum. AK PARTİ de bayan olarak kendisini herkesin tanıdığı herkesin çok iyi bildiği bir hanımefendi bizzat benim yanıma gelip iş yerime gelip Ben sizinle beraber çalışmak istiyorum ama işimden olurum kaydıyla gelemiyorum, gönlüm sizde diyor. Diyorum ya herkes tarafından bilinen ve çok sevilen bir bayan ben kendisini çok isterdim kadın kollarımızda değerlendirmek çok istedim ama Maalesef önümü kesti benim. 

Haber; Batuhan DARAKCI