CHP İl Başkanı Murat Pulat’a geçmişte CHP’li Zonguldak Belediyesi’nin köprüaltı esnafına tebligat çektiğini hatırlatan AK Parti İl Başkanı Mustafa Çağlayan, “Bu şehiri yıllarca yönetip bu tespitleri yapamayanlar, ödevlerini yerine getirmeyenler şimdilerde ise eleştiri yaparak bu işlerin önüne geçmeye çalışıyor. CHP İl Başkanı Murat Pulat’a bir konuyu hatırlatmak isterim; Sizler yıllarca Zonguldak’ı yönettiğiniz dönemde köprüaltı esnafına bir tebligat gönderdiniz. Köprünün tehlikeli olduğunu raporlarla beyan edip dükkanlarını boşaltmalarını istediniz. Fakat bu girişimde başarılı olamadınız. Subuta erdiremediniz. Samimiyetinizi ortaya koyamadınız.” dedi.

Başkan Çağlayan, olası bir facianın önüne geçmek için tedbir alındığını ifade ederek, “Olası bir felaketin önüne geçmek için alınan bir önlemdir. Daha önce yaşanan köprü facialarında olduğu gibi bizler facia sonrasında o bölgelerde anıt dikip karanfil bırakmaktansa, vatandaşlarımızın bir facia yaşamasının önüne geçmek için gerekli tüm sorumluluğu alarak bir cesaret örneği sergiliyoruz.” İfadelerini kullandı. 


“VALİMİZ DURUM TESPİTİ YAPMIŞTIR”
AK Parti İl Başkanı Çağlayan açıklamasında, “CHP İl Başkanı Murat Pulat Fevkani Köprüsü üzerinden bir takım açıklamalarda bulunmuş. Köprü üzerinden hem Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz’ı hem de bizleri şehre ihanet etmek ile suçlamış. Öncelikle şunu belirtmek isterim ki Fevkani Köprüsü’nün yıkımı bir tercih değil zaruriyettir. Olası bir felaketin önüne geçmek için alınan bir önlemdir. Daha önce yaşanan köprü facialarında olduğu gibi bizler facia sonrasında o bölgelerde anıt dikip karanfil bırakmaktansa, vatandaşlarımızın bir facia yaşamasının önüne geçmek için gerekli tüm sorumluluğu alarak bir cesaret örneği sergiliyoruz. Bu cesareti gösteren kıymetli belediye başkanımıza sonuna kadar destek oluyoruz. Zonguldak Valimiz Sayın Mustafa Tutulmaz bir durum tespiti ortaya koymuştur.” İfadelerini kullandı.


CHP İl Başkanı Murat Pulat’a geçmiş dönemden örnek veren AK Partili Çağlayan, “Bu şehiri yıllarca yönetip bu tespitleri yapamayanlar, ödevlerini yerine getirmeyenler şimdilerde ise eleştiri yaparak bu işlerin önüne geçmeye çalışıyor. CHP İl Başkanı Murat Pulat’a bir konuyu hatırlatmak isterim; Sizler yıllarca Zonguldak’ı yönettiğiniz dönemde köprüaltı esnafına bir tebligat gönderdiniz. Köprünün tehlikeli olduğunu raporlarla beyan edip dükkanlarını boşaltmalarını istediniz. Fakat bu girişimde başarılı olamadınız. Subuta erdiremediniz. Samimiyetinizi ortaya koyamadınız. Zonguldak Valimizin tespitini ve öngörüsünü anlayabilmeniz için sizlere beş veya on yıl süre gerektiğini düşünüyorum. Ne yapılmak istendiğini, ne demek istendiğini şehrin her iki yakası birleştiğinde, şehir büyüdüğünde, geliştiğinde, insanlarımızın geleceğe daha umutla baktığında sizler de anlayacaksınız. Şehrin yönetiminde bulunan kişilerin aynı kanaatte ve uyum içerisinde çalışmaları bu şehre katkı sağlayacaktır. Biz bunun destekçisiyiz. Köprü altında bulunan esnaflarımızın haklarını belediye başkanımız sonuna kadar savunmaktadır. Kentsel dönüşüm çalışmaları şehrin önünü açtığı gibi aynı zamanda şehir insanını koruyan, kollayan projelerdir. Bu konular cesaretle adım atılması gereken iradeli bir duruş isteyen konulardır. Zonguldaklı hemşehrilerimiz bu noktada belediye başkanımızın ve devletimizin yanında olduğunu her defasında bizlere iletmektedir. “ dedi. 

“HEMŞEHRİLERİMİZİ DESTEK OLMAYA DAVET EDİYORUM”
Zonguldak geleceği için vatandaşları destek vermeye davet eden Başkan Çağlayan, “Hep birlikte Zonguldak diyerek yola çıkan Kıymetli Belediye Başkanımız Ömer Selim Alan’ın şehri gençleştirmek, geliştirmek, geleceğe taşımak adına yaptığı çalışmaların, aldığı kararların, gösterdiği iradenin ve cesaretin sonuna kadar arkasında olacağız. Hem kıymetli Valimizin hem belediye başkanımızın hem de milletvekillerimizin şehre hizmet noktasında uyumlu çalışmalarının sonuna kadar destekçisi olacağız. Fevkani Köprüsü konusunda farklı düşüncelere saygı duymakla birlikte hemşehrilerimizi şehrin önünü açmak noktasında, şehri yönetenlere destek olmaya davet ediyorum.” İfadelerini kullandı.