İnternet üzerinden başvurusu kolay bir şekilde yapılan sosyal yardım için herhangi bir geliri olmayan ev hanımlarının haberi dikkatle okuması gerekiyor!

Yalnızca ev hanımları için yapılacak olan bu başvurularda ev hanımlarının bir işe ya da sabit bir gelire sahip olmaması gerekiyor. Sizler de bu fırsattan faydalanmak için detayları okuyarak başvurularınızı yapabilirsiniz. İşte ev hanımları için ödenecek tutarın merak edilen detayları ve başvuru yöntemleri şu şekilde yer alıyor…

Ev hanımları için sosyal yardım ödemesi 

Maddi zorluk çeken ve herhangi bir geliri olmayan ev hanımları için müjde! İnternet üzerinden kolayca başvurusu yapılan özel sosyal yardım desteği için ev hanımları e devlette yer alan “ Aile Destek Paketine” başvuru yapabiliyor. 

Ev hanımı iseniz ve  hanenizde yer alan halkın geliri asgari ücretin üçte birinin altında yer alıyorsa eğer sizlerde hemen başvurunuzu kolay şekilde e devlet üzerinden yapabiliyor. Bu sosyal yardım destek başvurusu  internet aracılığıyla hemen ve hızlı şekilde oluşturuluyor. 

E devlet hizmeti ile ev hanımları için müjde! 

E devlet kapısı hizmeti ile ev hanımlarına güzel bir fırsat sunuluyor. E devlete internet üzerinden herhangi bir işlem gerektirmeden başvurusu yapılan ev hanımı destek ödemesi için 1000 TL ödeme yapılıyor. Bu fırsattan yalnızca geliri olmayan ya da bir işi bulunmayan ev hanımları faydalanabiliyor. 

E devlete giriş yaptıktan sonra Aile Destek Paketi sayfasına giriş yaparak yeni başvuru linkine tıklayıp tek tuşla kolay şekilde başvuru imkânı sunuluyor. Herhangi bir belge ya da işleme gerek duymaksızın orada yer alan sözleşme metnini onaylamak yeterli oluyor. 

Ev hanımı statüsünde yer alıyorsanız eğer sizler de bu yolu deneyerek şartların sağlanması halinde 1000 TL nakdi ödeme desteği alabilirsiniz. Günümüzde binlerce ailenin faydalandığı bir yardım desteği olan 1000 TL’lik ev hanımı paketine şartı taşıyan tüm ev hanımları başvuru yapabiliyor. 

Editör: Can ERTÜRK