Milliyetçi Hareket Partisi Merkez ilçe başkanlığınca iftar programı düzenlendi.

Bayburt ili Kültür ve yardımlaşma Derneği lokali'nde düzenlenen iftar programına, MHP milletvekili adayları, Engin Sunay, Semih Aydın ve Özlem Taşkın, MHP  İl Başkanı Mustafa Öztürk, Merkez İlçe Başkanı Süleyman Erbay, il ve ilçe yöneticileri, Türkiye Kamu-Sen Başkanı Mithat Bülent Bağcı, TÜRKAV Başkanı İbrahim Açıkgöz, Türk Eğitim Sen Şube başkanı Şahin Ören, Türk sağlık Sen şube başkanı Arzu Kara, belediye meclis üyesi Okan Doğramacı ve Ömer Ay, ile çok sayıda Partili topluluğu katıldı.

İftara daha önce partiye küsmüş isimlerde yer alırken küskünlerin barıştığı bir iftar yemeği oldu. 

ZONGULDAK'TAN 2 MİLLETVEKİLİ ÇIKARTACAĞIZ

MHP Merkez ilçe Başkanı Süleyman Erbay, Zonguldak'tan iki milletvekili çıkartacaklarını belirterek, "Merkez ilçe başkanlığı olarak ilçeleremizi, dava arkadaşlarımızı ve tüm sivil toplum kuruluşlarımızı davet ettik. Bugün hayırlı bir güne isabet etti. Bugün aynı zamanda Kadir gecesi. Bu vesile tüm hemşirelerimizin mübarek Kadir gecesi'ni kutluyorum. Ramazan ayını tebrik ediyorum.İftarda bir araya geldik daha sonra kendi aramızda değerlendirmelerde bulunacağız. Seçim çalışmalar ile ilgili görüşmeler yapacağız.Seçim çalışmalarımız dolu dizgin devam ediyor. İklim ve şartlar bizden yana. İnşallah Zonguldak'ta 2 milletvekilini çıkartacağız." dedi.

HERKES DUA EDER AMA ALLAH ANCAK DOĞRUNUN YANINDADIR

Saadet Partisi tarafından Dedeman otelde düzenlenen iftar programına millettifakının milletvekili adayları ve il başkanları atılmış ve iftar sonrası Saadet Partisi İl Başkanı Burak Erol,Cumhur ittifakının başarısız olması ve millet ittifakının başarılı olması için dua etmişti.Duayla MHP Merkez ilçe Başkanı Süleyman Erbay, "Herkes dua eder Allah-u Teala ancak doğruların yanındadır. Cumhur ittifakı vatanının ve milletinin birliği için çalışan insanlardan oluşmuştur. Bilge liderler bir araya geldi vatan ve millet için mücadele ediyor. Millet ittifakının liderleri ise Türkiye'yi 25 eyalete böleceğini söylüyor, özerklik vereceğini söylüyor. Türkiye'yi bölmek ne demek bunun hesabını vatandaşlarımız millet hesabına soracaktır. HDP şartlarını kabul ettirmiş durumda millet ittifakının akıl hocası zaten yurt dışından küresel güçler hdp'yi maşa olarak kullanıyorlar. Amaçları ise Türkiye'yi bölmek ve parçalamaktır. Bununla alakalı yıllardır mücadele ediyorlar ancak daha karşılarında güçlü bir  hakkı var Cumhur ittifakı'nın devrilmeleri gerekiyor. Bunun içinde de yurt içinde ve yurt dışında işbirlikçileri var. Küresel güçler ve küresel liderler Cumhur ittifakını devirmek için açık açık açıklamalar yapıyorlar görüşmeler yapıyorlar, bunu herkes görüyor ve izliyor. İnşallah Türk milletinin sağ duyusu sandıkta en güzel şekilde tecelli edecektir. Buna inanıyorum" diye konuştu.

Haber: Batuhan DARAKCI