İş Kur İl Müdürü Okan Şentürk, bugün Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti(ZGC)Başkanı Derya Akbıyık’ı ziyaret etti.

Ziyarette, Zonguldak’ta görev yapan gazetecilerde yer aldı.

Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti(ZGC)Başkanı Derya Akbıyık, “Bugün İş Kur İl Müdürümüz bizleri ziyaret ediyor. Bugüne denk geldi. İşkur çok önemli kurum. Ziyaret için teşekkür ediyorum. Seçimden önce hareketlilik yaşanıyor. Başarılar diliyorum”dedi.

İş Kur İl Müdürü Okan Şentürk ise, “Ben de size bizi güzel karşıladığı için teşekkür ediyorum. İş Kur olarak hareketli geçiyor. Vatandaşlarımıza sizler aracılığıyla duyuruyoruz. Bizlere verdiğiniz destekler için teşekkür ediyoruz. Sağlık Bakanlığı, Adalet, Dsi alımları gündemimizde. Türkiye Taşkömrü Kurumu alımı gerçekleşecek. Bazı verileri değerlendirme aktarmak isterim. Ocak ve Mart dönemi 2500 kişi işe yerleştirildi. Yüzde otuz dörtlük hedefle ulaştı. Türkiye engelli işe alımı konunda Türkiye de beşinciyiz. 268 işe alımı gerçekleştirdik. 6 bin 200 kişi iş başı görüşmesi yapıldı. Daha önceki verilere bakıldığında artış gözükmektedir. İş yeri ziyaretlerinde 1094 ziyaret gerçekleştirdi arkadaşlarımız. 236 gruba iş kulübü ile eğitimler verdik. CV hazırlama, mülakat nasıl yapılır gibi bilgiler sundu. Tüm iş verenlere verdikleri destek için teşekkür ediyoruz. Ocak Şubat döneminde 4152 iş ilanı aldık. İlimize gelen depremzedelere iş alanı açarak bunlara yardımcı oldular. Bu konuda kendilerine ticaret odalarına teşekkür ederiz”dedi.

Türkiye Taşkömürü Kurumu alımlarıyla ilgili şuanda yayınlanan ilan olmadığını ifade eden Şentürk, “Türkiye Taşkömürü Kurumu alımlarıyla ilgili durumlar belliydi. Teknik çalışma altyapı çalışması resmî açıklama olmadı. Açıklama yapmam doğru olmayabilir. Biz bunlarla ilgili sürekli açıklamalar yapacağız. Kaçak ocakların denetimler devam ediyor. Geçen hafta da Ankara’da iş müfettişleri vardı. Şuanda müfettiş bulunmamaktadır”diye konuştu.

Haber: Batuhan DARAKCI

Editör: Batuhan Darakci