Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) Meclisi, birliğin yeni yönetimini belirlemek üzere Ankara'da toplandı. TBB Başkanlığı'na 515 oy alan İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu seçildi.

Türkiye'nin dört bir yanından belediye başkanlarının katıldığı seçimlerde Zonguldak Belediye Başkanı Tahsin Erdem'de yer aldı.

Türkiye Belediyeler Birliği Meclisi hakkında açıklamalarda bulunan Zonguldak Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Devrim Dural;

"Bugün gerçekleşen Türkiye Belediyeler Birliği seçimlerinde Zonguldak Belediye Başkanımız Sayın Tahsin Erdem Türkiye Belediyeler Birliği Encümen Üyesi seçilmiştir. Karadeniz bölgesi ve Zonguldak’ımız için çok önemli bir göreve seçilen,bu gururu bizlere yaşatan Belediye Başkanımız Sayın Tahsin Erdem’i tüm örgütüm adına tebrik ediyorum.Çalışkan Örgütümüzün özverili,fedekarca çalışmalarıyla kazanılan bu başarıya değerli katkılarıyla destek veren başta Sayın Genel Başkanımız Özgür Özel’e,Genel Başkan Yardımcımız Zonguldak Milletvekilimiz Sayın Deniz Yavuzyılmaz’a,Zonguldak Milletvekilimiz Eylem Ertuğ Ertuğrul’a ve Belediye Başkanlarımıza teşekkürü bir borç biliyorum." ifadelerine yer verdi.

Whatsapp Image 2024 06 05 At 17.02.32

Editör: Batuhan Darakci