Alan, vatandaşın beklentilerine karşılık vererek oy istedi. Başkan Alan’ın konuşması şöyle; 
“Göreve geldiğimiz günden beri elimizden geleni fazlasıyla yaparak, Cumhuriyetimizin ilk şehri, enerjinin başkenti Zonguldak’ımızda başta sahil düzenlemesi olmak kaydıyla Uzun Mehmet Camimiz ve etrafındaki Uzun Mehmet Parkı, gene sahil yolumuzdaki Engelsiz Yaşam Merkezi başta olmak üzere bir çok projeyi sizlerle beraber imza attık.

Bunlar yeterli mi tabii ki yeterli değil, inşallah daha çok daha fazlasını Zonguldakımızın ve Zonguldak’taki bütün hemşehrilerimizin hizmetine inşallah sunulacak.

Hepimizin sabırsızlıkla beklediği, hepimizi heyecanlandıran Lavuar Alanı projemizi inşallah en kısa zamanda da temelini atıp bunuda bütün şehrimize hediye edeceğiz.

“TAPU SORUNU HEPİMİZİN BÜYÜK DERDİ”

Tabii ki Zonguldakımızın başlıca sorunlarından olan tapu sorunu hepimizin büyük derdi.
Bugüne kadar üç mahallede kısmen de olsa bunu çözdük. Ama niyetimiz Zonguldak’ta bu sorunu bırakmamak. Bunun yanında alt yapı, coğrafya kaderdir. Zor bir coğrafyamız var ama biz zoru başarmak için bu göreve talip olduk.
Göreve geldiğimiz günden bugüne kadar gerçekten altyapı anlamında  mesai arkadaşlarımızla beraber halkımızın talep ettiği, bize ilettiği sıkıntılara binayen Devrim niteliğinde işler yaptık.

Yeterli mi değil. Bütün projelerin hepsinin artarak devamı için, Türkiye yüzyılı için doğru adımlarla, doğru adamla yola devam inşallah.”