Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi, Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 11 ili etkileyen büyük deprem felaketinde hayatını kaybeden öğrencilerin hatırasını yaşatmak için bugün 2 kampüste onların adına fidanlar fidan dikim etkinliği yapıldı. Üniversite Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer’in katılımıyla Farabi ve İbn-i Sina kampüsünde gerçekleşen etkinliğe, Gençlik ve Spor İl Müdürü Hakan Yüksel, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Şenol Hakan Kutoğlu, Prof. Dr. Bekir Hakan Bakkal ile Prof. Dr. Servet Karasu, Genel Sekreter Doç. Dr. Mustafa Yıldız, Genel Sekreter Yardımcıları, akademisyenler ve birim amirleri katıldı.

Etkinliğin ilk düzenlendiği yer olan Farabi Kampüsü Spor Salonu önünde Rektör Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, ilk fidanı dikerek can suyu verdi. Etkinlikte, kampüs bahçesine, İktisat bölümü öğrencileri Mustafa Barudi ve Adnan Rai, Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik bölümü öğrencisi Mohamed Hamadaalcheık ve Sosyal Bilimler Enstitüsü öğrencisi Beyza Nur Topuz’un adına fidan dikildi.

Başta öğrencilerimiz ve aileleri olmak üzere depremde hayatını kaybedenlere rahmet dileyen Rektör Özölçer, dikilen fidanlarla öğrencilerimizin hatırasını yaşatmak isteklerini dile getirdi. Üniversite olarak gerek deprem bölgesindeki vatandaşlara, gerekse şehrimizde misafir ettiğimiz depremzedelere kurum olarak imkanlarımız dahilinde her türlü desteği vermeye devam edeceklerinin altını çizdi.

Öğleden sonra İbn-i Sina kampüsünde devam eden etkinlik ise Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bekir Hakan Bakkal koordinasyonunda gerçekleşti. Tıp Fakültesi önünde düzenlenen etkinliğe Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Can, Hastane Başhekimi Doç. Dr. Özcan Pişkin, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof.
Dr. Emine Yılmaz Can ile akademik ve idari personel katıldı. Etkinlikte Hemşirelik bölümü öğrencisi Selin Hilooğlu, Anestezi Programı öğrencisi Ayat Abud, Çocuk Gelişimi programı öğrencisi Emine Kızılkaya ve Diş Hekimliği Fakültesi öğrencisi Zehra Haras adına fidan dikildi.

Etkinliğin 17 Nisan Pazartesi günü, Ereğli Eğitim ve Devrek kampüslerinde, İlköğretim Matematik Öğretmenliği bölümü öğrencisi Büşra Türkçapar ve Uygulamalı İngilizce Çevirmenlik bölümü öğrencisi Mehmet Gözel adına yapılacak fidan dikme törenleriyle devam etmesi planlanıyor.