Kahramanmaraş Merkezli 7.7 depremin ardından Türkiye’nin her yerinden madenciler deprem bölgesine giderek kurtarma çalışmalarına yardım etmişti.
Deprem bölgelerinde çalışmalarını tamamlayan Zonguldaklı madenciler bugün memleketleri Zonguldak’a döndüler.
Madenciler polis eskortu ile Zonguldak’a giriş yaptı. Madencileri madenci anıtında, AK Parti İl Başkanı Muammer Avcı, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mükerrem Ayçiçek, MHP İl Başkanı Mustafa Öztürk, Ak Parti Milletvekili Hamdi Uçar, Zonguldak Belediye Başkanı Selim Alan, Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş, Kilimli Belediye Başkanı Kamil Altun, belediye Meclis üyeleri ve vatandaşlar karşıladı. 

Karşılama törenin ardından Zonguldak Belediye Başkanı Selim Alan, Zonguldak adına madencilere teşekkür ederek çiçek takdim etti. 


BAŞKAN ALAN; CANLARI PAHASINA GAYRET GÖSTERDİLER GURURUMUZ OLDULAR

Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan;” Konuşmak zor gerçekten hepsiyle gurur duyuyoruz. Asrın felaketinde Zonguldak’taki Madenci kardeşlerimiz başta olmak üzere orada bir can daha nasıl kurtarırız diye can siperhane, canları pahasına gayret gösterdiler gururumuz oldular. Madenci kardeşlerimizin çalışmalarına bizzat şahit olduk hakları ı ödeyemeyiz ne kadar gurur duysak onlarla az. Madencilerimizi karşılamak bizim içinde gerçekten çok önemliydi hepinizle gurur duyuyoruz, Allah ayağınıza taş değdirmesin. Rabbim bir daha böyle felaketlerle bizleri sınamasın inşallah hoş geldiniz sefalar getirdiniz” dedi.


MADENCİ BOZACIOĞLU; KÖMÜR ÜRETMEYE DEĞİL, ÖMÜR KURTARMAYA GİTTİK

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) maden işçisi Dursun Bozacıoğlu; “Kömür üretmeye değil ömür üretmeye gittik, ömür kurtarmaya gittik. Türkiye’mizin başı sağolsun. Ülkemizde inşallah böyle afetlerle karşılaşmayız inşallah diyorum” dedi.


AVCI; HEPSİYLE İFTİHAR EDİYORUZ 


AK Parti İl Başkanı Muammer Avcı; "Madencilerimiz kömür için değil ömür için gittiler. Hepsi ile iftihar ediyoruz. Asrın felaketi dediğimiz bu üzücü olayda bizi Zonguldaklı oalrka onure ettiler hepsinden Allah razı olsun. Şehrimiz adına onalrla guru duyuyoruz. Onlar bizim kahramanlarımız. Bu yazdıkları destanı asla unutmayacağız

UÇAR; ZONGULDAK’IN GURURU OLDULAR

AK Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar, muabrek görevi yapan arkadaşlarımızi karşılıyoruz. Ülkemizin yaşamış olduğu bu sıkıntılı günlerde arkadaşlarımızın yapmış olduğu çabaları, gayretleri vatandaşlarımız takdirle izledi. Her olayda olduğu gibi olay yeirne giderek vatandaşlarımızın kurtarmalsrins yardımcı oldu. Hepsinden Allah razı olsun. Zonguldak'ın ve bölgenin gurur oldular
 Rabbim böyle acıları bizlere bir daha yaşatmasın.

Haber: Batuhan DARAKCI