Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, Kahramanmaraş merkezli depremin ardından Zonguldak’a gelen depremzede aileleri ziyaret etti.

Depremden en çok etkilenen Kahramanmaraş ve Hatay illerinden ayrılarak Zonguldak’ın Devrek ilçesine yerleşen aileleri ziyaret eden Yavuzyılmaz’a, ziyaretinde Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt ve eşi Dilek Bozkurt eşlik etti.

Depremde yakınlarını kaybeden ailelere taziyelerini ileten Yavuzyılmaz, Devrek’e yerleşen depremzedelerin ihtiyaçlarının giderilmesi konusunda yoğun çaba gösteren Devrek halkına, Belediye Başkanı Çetin Bozkurt’a ve CHP Devrek İlçe örgütüne teşekkür ederken, gerçekleştirdiği ziyaretlerle ilgili şu açıklamalarda bulundu:

“6 Şubat günü saatler 04.17’yi gösterdiğinde, ülkece büyük bir felaketle uyandık. Ben depremin ilk gününden itibaren Kahramanmaraş’ta sonrasında ise Hatay’da bulundum. Deprem bölgesinde bulunduğum 21 günde gördüğüm acının, çaresizliğin tarifi yok. İnsanlarımız bir anda canlarını, yakınlarını, evlerini, işlerini ve eşyalarını kaybettiler. Depremin ardından Zonguldaklı kahraman madencilerimiz deprem bölgelerinde yüzlerce canı kurtardılar. Şimdi de Zonguldak’ın güzel halkı yine evlerini, yuvalarını açtı, depremzedeleri bağrına basıyor. Bugün Devrek’te Kahramanmaraş ve Hatay’dan gelen ailelerimizle bir aradayız. Yine kucaklaştık, acılarını paylaştık ve çare olmaya çalıştık. Bundan sonra öncelikle imkan ve enerjimizi, depremden etkilenen vatandaşlarımızın eski hayatlarına dönmesine harcamalıyız. Depremzedelerimizin ihtiyaçlarının giderilmesi konusunda çaba gösteren halkımıza, Belediye Başkanımız Çetin Bozkurt’a ve CHP Devrek İlçe örgütümüze teşekkür ediyorum.”

Editör: Can ERTÜRK