Cumhuriyet Halk Partisi eski Genel Başkanı Deniz Baykal, son yolculuğuna uğurlandı.84 yaşında hayatını kaybeden Deniz Baykal için önce CHP Genel Merkezi'nde ardından Meclis'te tören düzenlendi. Baykal Devlet Mezarlığı'nda toprağa verildi. Baykal için Ahmet Hamdi Akseki Camii'nde kılınan cenaze namazına ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Meclis Başkanı Mustafa Şentop , CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu , MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile çok sayıda siyasetçi katıldı. Cenaze namazına katılanlar arasında bulunan Prof. Dr. Mehmet Haberal da Devlet Mezarlığında ki törende de hazır bulundu.

Türk siyasetinin önemli isimlerinden eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, son yolculuguna uğrulandı.

Ankara’da 11 Şubat'ta 84 yaşında hayatını kaybetmişti Deniz Baykal, bugün sevenleri onun için son görevini yerine getirdi.

Baykal için ilk tören CHP Genel Merkezi'nde gerçekleştirildi. Türkbayrağına sarılı naaşı Parti genel merkezine getirildiğinde partili çok sayıda önemli sima törende yer aldı.

Törende konuşan isimlerden biri de Baykal'ın oğlu Prof. dr. Ataç Baykal oldu.

Eski CHP Genel Başkanları Hikmet Çetin ve Murat Karayalçın da kısa bir konuşma yaptı; Baykal için Meclis'te de tören düzenlendi.

Meclis'teki törene de Deniz Baykal'ın eşi Olcay, oğlu Ataç, kızı Aslı Baykal ve yakınlarının yanı sıra Meclis Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İYİ Parti
Genel Başkanı Meral Akşener , eski başbakan Tansu Çiller, Meclis İdare Amiri ve MHP Ankara Milletvekili Erkan Haberal ile milletvekilleri ve çok sayıda siyasi parti temsilcisi ve eski siyasetçi katıldı.

Törende Baykal'ın özgeçmişi okundu; dua edildi; Törene katılanlar Baykal'ın ayakta durmakta zorlanan eşi Olcay Baykal ve ailesine taziyelerini iletti.

Baykal için bir sonraki durak Ahmet Hamdi Akseki Camii oldu. Olcay Baykal eşi Deniz Baykal'ın naaşının başında gözyaşı döktü

Öğle Namazını müteakip kılınan cenaze namazına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Meclis Başkanı Mustafa Şentop , CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu , MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile çok sayıda siyasetçi katıldı.

Prof. Dr. Mehmet Haberal da cenaze namazına katıldı,

Prof. Dr. Mehmet Haberal'ın saf tuttuğu cenaze namazını Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş kıldırdı.

Baykal’ın naaşı kılınan cenaze namazının ardından defnedilmek üzere Devlet Mezarlığına götürüldü.

Devlet Mezarlığındaki törene de Meclis Başkanı Mustafa Şentop ve MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin yanısıra çok sayıda siyasetçi katıldı. Prof. DR. Mehmet Haberal da Devlet Mezarlığındaki törende hazır bulundu

Okunan duaların ardından Baykal'ın mezarı karanfillerle süslendi.