Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Milletvekili A.Adayı Varol Demirköse, Türkiye’nin içini yakan doğal felaketin ardından ‘bu işin siyaseti olmaz, Devlet, millet el ele yaraları birlikte saracağız,’ dedi. 


Varol Demirköse açıklamasında, “Bu işi siyasetle alakası yok kışın dondurucu soğuk yüreklerimiz yanıyor. Bütün Türk milleti bağırı yanıyor, bütün Türk milleti olarak biz üzerimize düşeni zaman kaybetmeden yapmak zorundayız bu işi siyaseti yok. Bizim teşkilatlarımız zaten Ülkü ocaklarımızda genel merkezimiz ve biz ona teşkilatlarımız bu konuda elinden geleni yapıyor. Gerek yardım olsun görüp ne yapıyorsun bölgeye zaten çoğu arkadaşım gitmiş durumda ama tekrar söylüyorum bu işin siyasetle alakası yok büyük Türk milleti birlik beraberlik çalışıp bu yaraları sarmak zorundadır bunu siyaset okuluna da yanlış yapmaktan ayrıca bu dönemde vatandaşımız acıyla korunurken yürekler yani birine fırsatçılık yapması bir insanlığa yakışmaz bunu Buda ifade ediyorum. Kim ne yaparsa karşılığını mutlaka bulacaktır bizim Zaman kaybetmeden uzak yakın demeden bölgeye intikal Edip oradaki insanlarımızın içindeki Yangını söndürmek bizim insanlık görevimizdir.
Dün sabah itibari ile bir çok insanımızı hakkı yüzünü gördük biz hakka yürüyenleri Cenab-ı Allahtan Rahmetler diliyorum yaralılara şifalar diliyoruz ve şu anda da enkaz altında bekleyenler var çıkarılmayı bekleyenler var ve donarak hakka yürüyen insanlarımızda var. Bu işin tek çözümü siyasetle yok Zonguldakdaki bütün kamu kuruluşları seferberlik halinde olduğunu biz görüyoruz bunuda inkar edecek durumumuz yok onlara destek olmak zorundayız burada devleti tek başına bırakmak bize yakışmaz” dedi.


Haber: Batuhan DARAKCI

Editör: Can ERTÜRK