İYİ Parti Zonguldak İl Başkanı Yavuz Erkmen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı Başkan Erkmen mesajında şu sözlere yer verdi;

"BÜYÜK Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu ve en büyük eserim dediği Cumhuriyet’imizin 99. Kuruluş yıldönümünün sevincini ve gururunu yaşıyoruz. Bu mutlu ve önemli gün, Cumhuriyet Bayramımız hepimize kutlu olsun.

                Türk insanının karakterine en uygun rejim olan, milletin egemenliğine dayanan Cumhuriyet rejimi sayesinde, Türkiye Cumhuriyet’i bugünlere ulaşmış, Cumhuriyet’in sunduğu imkanlar içinde tüm vatandaşlar devletimizin en tepe noktalarına kadar gelmiş, Cumhuriyet sayesinde kalkınma gerçekleşmiş okulsuz, yolsuz, ışıksız, toplu iğne bile üretemeyen bir noktadan bugün Dünyanın sayılı ülkelerinden biri haline gelmiştir.

                Her şeyden önce bağımsızlığımızı ve vatanımızı bize kazandıran bugünlerimizi borçlu olduğumuz başta Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarını, hayatta olmayan gazilerimizi, tüm şehitlerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz. Cumhuriyet’imizin bu noktaya gelmesinde emeği olan, ülkemiz için çalışan, emek veren herkese şükranlarımızı sunuyoruz.

                Cumhuriyet’imizin kuruluşundan bugüne içte ve dışta Cumhuriyet’imizi yıkmak, parçalamak, niteliklerini değiştirmek için saldıranlar her zaman olmuştur. Bugün ve bundan sonra da olacaktır. Ancak, Milletimizin sağduyusu sayesinde bunda başarılı olamamışlar, bundan sonra da olamayacaklardır. Çünkü Milletimiz, bölünmez bütünlük içinde Cumhuriyet’ine sahip çıkacak, sonsuza kadar Türkiye Cumhuriyet’i varlığını koruyacaktır.

                Atatürk’ün önderliğinde büyük Türk Milletinin kanı, canı ve sonsuz emekleriyle kurulan Cumhuriyet’imizi tüm değerleriyle sonsuza kadar yaşatmak ve onun gösterdiği hedef olan çağdaş uygarlık düzeyine çıkartmak hepimizin vazgeçilmez ortak sorumluluğudur.

                29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun. Cumhuriyet’imizle nice yıllara."

Editör: Can ERTÜRK