Zonguldak Belediye Başkanı ve Cumhur ittifakının Belediye Başkan Adayı Ömer Selim Alan, adaylığının netleşmesinin ardından çalışmalarına başladı. Birçok kurum ve esnaf ziyareti gerçekleştiren Başkan Alan, seçim çalışmalarını değerlendirdi. 2019’da da aynı süreci yaşadığını ancak; 2024 yerel seçimlerine tecrübeyle hazırlandığını belirten Alan; yaptıklarını ve yapacaklarını aktarmaya devam edeceğini söyledi. Başkan Alan konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Ben 2019’da zaten aynı süreci yaşamıştım. Bu sefer biraz daha tecrübeliyiz 2019’a göre ama; tabii ki farklılık var. Nasıl farklılık var? Önceden sadece adaydık ve yapmak istediklerimizi, hayallerimizi anlatıyorduk. 

“PLANLADIĞIMIZ ŞEYLER VAR”

Şimdi hamdolsun 5 yılda yaptıklarımız var ve bunların devamında yapmayı planladığımız şeyler var. Vatandaşlarımızdan gelen taleplere göre, isteklere göre Zonguldak’ımızı daha yaşanabilir hale nasıl getiririz, bunları konuşarak, istişare ederek yapacağımız projelerimiz var. İnşallah aday tanıtımı yapacağız, meclis üyelerimizi tanıtacağız ve proje tanıtımı yapacağız. Geçen dönem yaptığımız gibi. Süreç iyi gidiyor. Cumhur İttifakı Adayı olarak sahalardayız. Neredeyse 2 haftaya yaklaştım. İnşallah bu şekilde yaptıklarımızı anlatarak ortaya koyduğumuz hizmetleri, eserleri anlatarak ve 20’sinden sonra da buna ayağı yere basan bütçesi hazır, gökteki yıldızı vaat etmeyen projelerimizin 5-6 tanesini açıklayacağız. 

“VATANDAŞIMIZIN GÖNLÜNE GİRMEYE ÇALIŞACAĞIZ”

İnşallah vatandaşımızın gönlüne girmeye çalışacağız. Oylarına talip olduğumuzu zaten sahada gezip söylüyoruz. Bir sıkıntı görmüyorum. İnşallah yüzde 60 ile seçimi alacağız çünkü; çok net bir seçim. Ayrım çok net. Yeni Zonguldak’ın devamı için hizmetlerin devam mı edeceğiz, yoksa eski Zonguldak’a dönüp yapılmayanları mı eleştireceğiz? Hamdolsun 5 sene yaptıklarımızdan sonra vatandaşımız daha çok hizmet istiyor. 

“YAPTIKLARIMIZ ELEŞTİRİLİYOR, ÖNCEDEN YAPILMAYANLAR ELEŞTİRİLİYORDU”

Şu an yaptıklarımız eleştiriliyor. Bizden önce yapılmayanlar eleştiriliyordu. Fark bu. Karnemiz sağlam, heybemiz dolu. İnsanımıza gittiğimiz zaman anlatacaklarımız var. Hep beraber başardık ve geniş bir aile olduk artık. Milliyetçi, ülkücü kardeşlerimizde yanımızda. İnşallah onların desteğiyle de beraber tüm vatandaşlarımızın oylarına talibiz.” diye konuştu. 

Haber: Duygu ELMA ÖZFİDAN

Editör: Batuhan Darakci