CHP İl Başkanı Devrim Dural, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerini değerlendirdi. Tüm halka teşekkür eden İl Başkanı Dural, kazananın Zonguldak olduğunu söyledi. Önümüzdeki 2028 genel seçimlerini işaret eden Dural, çalışmalara da şimdiden başalanacağını ifade etti.  İl Başkanı Devrim Dural, konuyla ilgili yaptığı açıklamasında; “Zonguldak'ta güzel bir başarı elde ettik. Zonguldak halkına bize göstermiş oldukları teveccühten dolayı sonsuz teşekkür ediyorum. Örgütümüze, tüm emekçilerimize, çalışanlarımıza, yanımızda olanlara ve halkımıza tekrar tekrar teşekkürlerimi sunuyorum. 

“HALKIMIZA EN İYİ ŞEKİLDE HİZMET ETMEK İSTİYORUZ”

Kazanan Zonguldak olmuştur. Halkın iktidarı Zonguldak'ta gerçekleşmiştir. Bundan sonraki süreçte de hiç durmadan çalışıp halkımız için üretmeye devam edeceğiz. Esas işimiz bundan sonra başlıyor. Kazandığımız belediyelerimizde halkımız için, vatandaşlarımız için, halkçı belediyecilik anlayışımızı Zonguldak'ta sürdürmek için elimizden gelen bütün gayreti göstereceğiz. Biz de örgütlerimiz olarak bunun takipçisi olacağız. Belediye başkanlarımızın yanında olacağız. Kendilerini sonuna kadar destekleyeceğiz. 2024 yerel seçimlerindeki başarımız umuyorum 2028 genel seçimlerdeki başarımızın bir anahtarı olacaktır diye düşünüyorum. Bu süreyi iyi geçirip halkımıza kesintisiz, güzel bir şekilde hizmet etmek istiyoruz.” dedi. 

“ZONGULDAK HALKININ ŞÜPHESİ OLMASIN”

Belediye Başkanı adayı Tahsin Erdem’in yüzde 53 oranında oy almasıyla rekora imza atmasını da değerlendiren Dural; “Tam anlamıyla planlanmış, kurgulanmış, çalışılmış ve üzerinde emek harcanmış bir başarı. Alın teri olan bir başarı. Örgütümüzün bir arada kalması, bunun sağlanması, bütün örgütün bütün dinamiklerinin bir arada çalışması, belediye başkan adayımızın çok vefakar  bir şekilde emeği… Bunların hepsi bu süreçte faydalı oldu. Dolayısıyla çalışmamızın karşılığını aldık diyebilirim. Tabii ki burada halkımızın büyük bir payı var. Halkımız da bunları gördü ve takdir etti. Bizi de bu başarıyla taçlandırdı. Biz de günün sonunda belediye başkanını bütün Zonguldak olarak seçtik. Dolayısıyla belediye başkanı; oy veren, vermeyen bütün Zonguldak'a eşit bir hizmet edecek. Bu konuda da şüphe olmasın.” diye konuştu. 

TAHSİN ERDEM MAZBATASINI NE ZAMAN ALACAK?

Öte yandan Belediye Başkanı Tahsin Erdem’in mazbata teslim tarihi hakkında kendisine yönetilen soruya da yanıt veren Dural; “Kısa bir süre içinde Belediye Başkanımız, mazbatasını alır diye tahmin ediyorum. Bir an evvel de çalışmalarına başlayacak. Dediğim gibi bizim için artık makamlarda oturmak yok. Çalışmak var. Sonuna kadar vaat ettiğimiz projelerin hepsini gerçekleştirmek için, hem de en kısa zamanda gerçekleştirmek için belediye başkanımız yönetimi ve bizim örgütlerimiz tüm gücümüzle çalışacağız.  Yerel yönetimlerimizin, belediyelerimizin arkasındayız. Bu çalışmalarımızı bir an evvel hayata geçirebilmek için mücadele edeceğiz.” ifadelerini kullandı. 

Haber: Duygu ELMA ÖZFİDAN