AK Parti Zonguldak İl Başkanı Mustafa Çağlayan, Mithatpaşa Mahallesi’nde Belediye Başkanı Ömer Selim Alan’ın girişimleriyle yapılan duvardan CHP’nin adayı Tahsin Erdem’in pankartının kaldırılmasına gelen tepkilere cevap verdi. Başkan Çağlayan ‘Belediye Başkanımızın yaptığı bir işin üzerine koymuşlar. Kendi yaptıklarının üzerine koysalar daha anlamlı olurmuş.” İfadesini kullandı. Öte yandan Başkan Çağlayan, CHP’li üyelerin yırttığı AK Parti pankartlarının görsellerini de paylaşarak darp edilen gençleri gösterdikleri sağduyudan dolayı tebrik etti. 
Başkan Çağlayan konuyla ilgili yaptığı açıklamasında: “Pankartınız yasak olan yerde duran bir pankart. Kişinin değil ve hatta şunu da söyleyeyim. Ben her zaman bunu belirtmiştim. Yine bizim belediye başkanımızın yaptığı bir işin üzerine koymuşlar. Kendilerinin zamanında yaptıklarının üzerine koysalar daha anlamlı olurmuş. Bu o oldukları mahalleyi de koruyan bu duvarı bizim belediye başkanımız yapmış. Onların pankartı bu. Peki kendilerinin söktüğü pankartlara bakarsanız bunu bizzat belediye meclis üyesinin kendisi bizim arkadaşlarımızın gözünün önünde sökmüş Bunu da yine belediye meclis üyesinin kendisi bizim arkadaşlarımızın gözlerinin önünde bu eylemi gerçekleştirmiş. 

“ARKADAŞLARIMI TEBRİK EDİYORUM”

Şimdi tüm bunların ışığında ben bu arkadaşlarımla birlikte öncelikle kendilerini tebrik ediyoruz. Asla yalnız yürümeyeceklerini dün gece de söylemiştik. Biz Kimseye tehdit etmeyiz. Biz kimseyi herhangi bir şeyle şantaj altında kalmasına müsaade etmeyiz. Fakat bizim arkadaşlarımıza saldırıp da bir de üstüne algı çalışması yapıyorlar diyerek tekrar bizi suçlarsanız biz buna müsaade etmeyiz. Arkadaşlarımıza kötü muamele edilmesine  Hiçbir zaman müsaade etmeyeceğiz. Yargı yolunu kıymetli kardeşlerim açmışlar. Kendileri hem belediye meclis üyesi hem saldırıyı gerçekleştiren şahıs üstlenmiş ama belediye meclis üyesi de saldırmış arkadaşlar. 

“ALTINI ÇİZİYORUM..!”

Bunu özellikle altını çiziyorum. Bunu da siyaseten söylemiyorum siyaset iki gün sonra bitecek mi şehirde? Hiç öyle kaybediyoruz algısıyla sağa sola  saldırmayın. Lütfen. Biz bunlara karşılık vermeyeceğiz. Fakat arkadaşlarımız da yalnız hiçbir zaman bırakmayacağız. il başkanımıza sesleniyorum. Arkadaşlarımızdan özür diletilmesini sağlamanızı rica ediyorum. Erdemlilik bunu gerekir.” ifadelerine yer verdi.


Haber: Batuhan DARAKCI