Alan, "Ne diyeceğim bilemiyorum karar Türk halkının bu tip söylemler ayrıştırıp, ötekileştirmek anlamında zarar verici açıklamalar" dedi.

Çaycuma Belediyesi sosyal medya hesabından yerli ve milli araç TOGG ile yapılan paylaşım gelen tepkiler üzerine silindi. Çaycuma Belediyesi yaptığı paylaşımda: 'Akıl tutulması, şuur yitimi böyle bir şey. Karabük'ten Bartın'a, Kilimli'den Kozlu'ya sirk maymunu gibi dolaştırılan bir araç ve etrafında adeta ona tapınan kalabalıklar. Bir secde edilmediği eksik. İçten içe büyüyen bir kompleksin, onulmaz bir eksiklik duygusunun, dünya insanlığı karşısında yaşadığımız geri kalmışlık korkusunun ürünü değilse nedir bu görüntüler. Aziz Nesin'in "Zübük" romanını bir kez daha okuma zamana...'denildi.
Paylaşımın ardından açıklama yapan Ömer Selim Alan,  “Vallahi takdir aziz milletimizin. Yani ben ne diyeyim? Yerli, milli aracımız, gururumuz, toplu Zonguldak'ımızda, Kozlu'muzda, Kilimli'mizdeydi. Ereğli’mize, Alaplı'mıza da gittik gece. Bugün de Çaycuma, Gökçebey ve Devrek'te olacak. Ne bileyim yani onu artık vatandaşın takdiri. Çok yanlış söylemler. Bilmiyorum tabii bu ne kadar doğru belediye sayfasından yazıldığı söyleniyor. Tabii bunlar tasvip edilemeyecek şeyler. Vatandaşımıza dediğiniz gibi tepki göstermiş herhalde kaldırılmış diye duydum. Yakışmamış yani. Keşke böyle bir şey olmasaydı. Keşke herkes bunu yerli, milli aracımızı dün biz insanların yüzünde gördük bunu mutluluğu. Yaşlı teyzenin o arabaya sarılıp ağlamasını, dua etmesini, Allah'a şükretmesini Yani bu bizim aracımız ya. Türk milletinin aracı. Hepimizin aracı. Yani bu tip söylemler tabii ki ayrıştırıp, ötekileştirmek anlamında zarar verici açıklamalar. İnşallah doğru değildir diye temenni ediyoruz.” dedi.

Editör: Batuhan Darakci