CHP Zonguldak Merkez İlçe Başkanı Osman Zaimoğlu’nun Cumhur ittifakına yaptığı art arda eleştilere, bir yanıt da Belediye Başkanı Ömer Selim Alan’dan geldi. Belediye Başkanı ve Cumhur ittifakının Belediye Başkan Adayı Ömer Selim Alan, ‘centilmenlik’ çizgisini hatırlatarak Zaimoğlu’nu sağduyulu olmaya davet etti. Cumhur ittifakının yaptığı projeleri anlattığını söyleyen Alan, CHP’yi de aynı çizgide ilerlemeye davet etti. 

“VATANDAŞIMIZIN RAHATSIZ OLDUĞUNDAN EMİNİM!”

Belediye Başkanı Ömer Selim Alan konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Siyaset yapmaya başladığım günden beri söylüyorum, Zonguldak ne kaybettiyse kişileri konuşmaktan kaybetti. Hep olayları konuşmayı tercih ediyorum. Biz siyaseten rakiplerimizle her şeyden önce dostuz. Yüz yüze bakıyoruz, yan yana geliyoruz. Düğünde de beraberiz, cenazede de beraberiz. 2019’da CHP’nin adayı sayın Şenol Şanal ile de birbirimizi incitecek, kıracak bir kelam etmedik. Gönlümüzden geçen bu döneminde aynı olması ama; ne yazıkki bazı arkadaşlar sürekli bu tip söylemlerle ortamı germeye çalışıyorlar. Ben vatandaşımızın bunu istemediğini, bu tip söylemlerden rahatsız olduğundan adım kadar eminim.

“ONLARDA YAPTIKLARINI ANLATSINLAR!”

 Biz yaptıklarımızı anlatıyoruz, yapacaklarımızı anlatıyoruz. Onlara tavsiyem, bugüne kadar yaptıklarını anlatsınlar, yapacaklarını anlatsınlar. Çamur at izi kalsın’a vatandaşımızın artık karnı tok. İnsanımız çok net bir şekilde yapılan hizmetleri görüyor. Değerlendiriyor ve bunların da devamını istiyor. İstediği kadar başka partili olsun benim insanım hizmet istiyor. Vatandaşım sandığa gittiği zaman tercihini yapar, bizde saygı duyarız. İnşallah centilmence geçer. Bu tip söylemlerin Zonguldak’a faydası yok. Daha öncede söyledim.” ifadelerini kullandı. 

Haber: Duygu ELMA ÖZFİDAN

Editör: Batuhan Darakci