CHP Zonguldak Milletvekilleri Deniz Yavuzyılmaz ve Eylem Ertuğrul, mazbatalarını teslim almak üzere Zonguldak Adliyesi’ne geldi. Alkışlarla karşılanan vekiller, imzalarını atmalarının ardından mazbatalarını aldı. 
Mazbata töreninde İl Başkanı Murat Pulat, Merkez İlçe Başkanı Ebru Uzun ve partililer de hazır bulundu. Mazbata teslim töreninin ardından açıklamada bulunan Yavuzyılmaz; “Bu güzel günde bir aradayız hepiniz hoşgeldiniz. Bugün iki milletvekili olarak mazbatalarımızı teslim aldık. Milletimizin iradesini mecliste dillendireceğiz. Uzunca bir süredir hem Zonguldak’ta hem Türkiye’de kutuplaştırıcı bir yol izliyor AK Parti. Burası Zonguldak, burası domuz bağıyla domuz bağıyla can alan teröristlerin değil, domuz damıyla can kurtaran madencilerin memleketi. İnsanlarımızı tehdit eden, insanlarımızı korkutan bir siyaset anlayışından Türkiye’yi kurtaracağız. Temiz siyasete de tüm partileri davet edeceğiz. Önümüzde çok kritik bir seçim var. Bu seçim hem baharın geleceğidir seçim olacak, hem tüm vatandaşlarımız nefes alacak, artık yukarıdan konuşan, ne yapmamız gerektiğini söyleyen, kibirli bir yönetim anlayışından Türkiye’yi kurtarma zamanı gelmiştir. Hep birlikte sandığa gideceğiz ve insanlarımızı üzen, yoran, hazineyi hortumlayan, hazinenin altında delikler açıp, üçbeş yandaşı zengin edip, 85 milyonun fakirleştiren bu anlayıştan kurtaracağız. 28 Mayıs günü sabah saat 6.00’da sandıkların başında olacağız.” dedi. 

CHP Milletvekili Eylem Ertuğrul ise, “Öncelikle uzun bir siyasi yolculuğun ardından bugün mazbatamızı almak nasip oldu. Bu yolculukta beraber çalıştığımız bize her zaman destek olan Cumhuriyet Halk Partisinde ki görevli arkadaşlarımıza bize bu görevi tevdi eden bizi bu göreve laik gören Zonguldaklı hemşirelerimize teşekkür ediyorum. İnşallah şehrimize güzel hizmetler vereceğiz. Zonguldak’ın problemlerini biliyoruz. Zonguldak’ın dertlerini sıkıntılarını biliyoruz” dedi.


Haber: Duygu ELMA ÖZFİDAN

Editör: Batuhan Darakci