Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.Rektör Özölçer mesajında şu sözlere yer verdi,

“İnsanoğlunun ilk dönemlerinden itibaren meydana gelen gelişmeleri anında öğrenme isteği, haberleşme eylemini her daim önemli kılmıştır. Basının en temel işlevi olay ve gelişmelerden kamuyu en hızlı ve en doğru biçimde haberdar etmek ve bilgilendirmektir. Ancak bu temel işlevin de ötesinde halk ile devlet arasında bir köprü vazifesi gören basın, halk adına kurum ve kuruluşların işleyişini denetlemek, bireylerin temsilciliğini yapmak, kamuoyu oluşturmak ve gündemi en doğru şekliyle takip etmek gibi pek çok hayati işlev yerine getirmektedir. Yasama, yürütme ve yargıdan sonra 4. Kuvvet olarak nitelendirilen basın ve gazetecilerin bu bağlamda üstlendiği sorumluluk büyük, yerine getirdiği görev ise kutsaldır.

Gecesini gündüzüne katarak, her koşulda, yılmadan ve her daim mesleğini aynı hevesle icra eden, kamusal fayda adına çalışarak halkın sesi, gözü ve kulağı olan tüm gazetecilerimizin ’10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, mesleği başındayken hayatını kaybeden basın mensuplarımızı rahmet ve saygıyla anıyorum.”

                                                          

Editör: Can ERTÜRK