Zonguldak’ın Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, enflasyon farkından doğan zamları işçilerin maaşlarına yansıttıklarını, vasıfsız bir işçinin aylık net ücretinin 15 bin 350 TL olduğunu söyledi.

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin yaptığı açıklamada, çalışanın alın teri kurumadan hakkını verecek bir anlayışa sahip olduklarını belirtti. İşçileri enflasyona ezdirmemek için ellerinden geleni yaptıklarını belirten Tekin, şunları söyledi;

“Alaplı Belediyesi olarak işçilerimizin yaşadığı mali zorlukları en aza indirmek ve adil bir şekilde destek olmak için elimizden geleni yapmaktayız. Bu çerçevede onların emeğine layık bir şekilde kazanç sağlayabilmeleri amacıyla enflasyon farkından doğan zamları işçilerimizin ücretlerine yansıttık. 1 Ocak 2023 yılında yapılan yeni sözleşme ile en düşük düz vasıfsız bir işçinin aylık net ücreti 12 bin 150 TL olurken, 2023 yılı 7 ayı itibariyle enflasyon farkından doğan zamla birlikte 15 bin 350 TL’ye yükseldi.10 yıldır işçimizin alın teri kurumadan maaşlarını ve ikramiyelerini günü güne hesaplarına yatırıyoruz. Alaplı Belediyesi olarak büyük bir aileyiz. Bu ailenin her ferdinin mutluluğu bizim için çok önemlidir. İşçi personelimizi enflasyona ezdirmedik. Bundan sonra da ezdirmeyeceğiz."