Başkent Üniversitesi kurucusu Prof. Dr. Mehmet Haberal, düzenlenen törende yaptığı konuşmada, Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yıldönümü dolayısıyla Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile şehitleri bir kez daha rahmetle, şükranla andı. 

Tarihin bilinmesinin önemine vurgu yapan Haberal, sağlıkta ve eğitimde kalite ile insanlarımızın başka ülkelere muhtaç edilmediğine işaret etti. 

Başkent kuruluşlarının, anaokulundan başlayarak, üniversiteyi de kapsayan kaliteli eğitimine dikkati çeken Haberal; Ayyıldızlı bayrağın, dünyanın en tepesinde dalgalandırıldığını belirtti. 

Tatil bitti, ders zili çaldı. Okullarda ilk gün heyecanı vardı.

Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları'nda da heyecan zirvedeydi. Yeni eğitim öğretim yılı törenle açıldı. 

Okul bahçesinde düzenlenen tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Tören, öğrencilerin şiir dinletisi ile devam etti.

Başkent Üniversitesi Kurucusu Prof. Dr. Mehmet Haberal düzenlenen törende konuştu. Prof. Dr. Haberal, geleceğe katkı sağlamak için önce tarihi bilmenin önemine vurgu yaptı.

Özel Ayşeabla Okulları Kurucu Temsilcisi ve Genel Müdürü Hilal Erdinç de konuşmasında Özel Ayşeabla okullarının çağdaş ve köklü eğitim anlayışına işaret etti.

Törene katılan Çankaya Kaymakamı Murat Duru da tüm öğrencilere iyi bir eğitim yılı diledi. Törende, müzik öğretmenleri tarafından söylenen şarkılara, öğrenciler ve veliler de eşlik etti.

Ardından, mezun öğrenciler de söz aldı. Öğrencilerin dans gösterisi de ilgiyle izlendi, büyük alkış topladı.

Ve ilk ders zilinin çalmasıyla Ayşe Abla Okulları öğrencileri, öğretmenleri ve tüm çalışanlarıyla yeni Eğitim-Öğretim Yılına 'Merhaba' dedi.