Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Zonguldak İl Başkanı Mustafa Öztürk, Cumhur ittifakının kendileri ile birlikte hareket etmediğini sonucun böyle olduğunu vurguladı. MHP olarak Çatalağzı ve Elvanpazarcık olmak üzere 2 belediye kazanmasını yorumlayan Öztürk, buralarda kazanacaklarını 4 ay öncesinden bildiklerini ve daha fazla belediye kazanmak için yola çıktıklarını söyledi. Ayrıca bundan sonra merkezde kendi adaylarıyla yola çıkmak istediklerini ve üç oy bile alsak kendi adayımız olması yönünde genel merkeze talepte bulunacaklarını belirtti.

Başkan Öztürk konuşmasında;”Öncelikle seçim sürecini tertemiz birlik ve beraberlik içinde geçirdiğimiz için bütün partili arkadaşlarıma, diğer partilere teşekkür ediyorum. Zonguldak'ta seçimleri hayırlısıyla bitirdik. Mustafa Çağlayan Başkan'a da, Selim Alan Başkana defalarca söylememize rağmen bize itibar etmediler böyle olmasaydı keşke Zonguldak'ımız kazansaydı keşke ama Allah'ın da bir bildiği vardır diyoruz. 

“KAZANACAĞIMIZI 4 AY ÖNCEDEN BİLİYORDUK”

Elvanpazarcık'la Çatalağzı'na gelince biz buraları alacağımızı zaten üç ay, dört ay önce söylemiştik daha güzel olabilir miydi, evet olabilirdi. Ormanlıyı alabilirdik, Perşembeyi alabilirdik ve Alaplı'yı alabilirdik. Alaplı'da çok büyük hezeyana uğradık. Önümüzdeki dönem için bize bir çalışma fırsatı sundu. Allah'ın izniyle eksiklerimizi de gördük. Bayağı eksiklerimiz var. Eksiklerimizi gördük. Yeni yeni yapılanmalarla, yeni oluşumlarla Allah'ın izniyle 2028 - 2029 bizim olsun istiyoruz. 

“BUNDAN SONRA KENDİ ADAYIMIZI ÇIKARTACAĞIZ!”

Bir daha adaysız kesinlikle ittifakla seçime girmeyiz. Yani  talebimiz genel merkeze  o yönde olur. Bizim emir genel merkezden geliyor ama bizim Zonguldak olarak kesinlikle niyetimiz kendi üç tane oy alalım, kendi adayımızı da alalım. Nifaklara ve dedikodulara boğulduk artık genel merkezde bu konuda uygun görürse eğer kendi adayımızla çıkacağız” ifadelerinde bulundu.


Haber:Batuhan DARAKCI