Belediye İş Sendikası Zonguldak Şubesi Başkanı Osman Karataş, toplu iş sözleşmeleri hakkında konuştu. Açıklama şöyle;

"2023 yılını kapsayan toplu iş sözleşme görüşmelerimizin bir kısmını sonlandırdık. 1.1'den geçerli olacak 7 tane toplu sözleşmemizi bağıtladık. Şimdi önümüzdeki süreçte 1 Mart'tan geçerli olacak toplu sözleşmelerinin taslaklarını teslim ettik ve idareleriyle bunlarla ilgili görüşmelerimize başladık. Bunların parasal konularını da önümüzdeki ay içerisinde görüşerek onları da bağıtlamaya çalışacağız. Bu süreçte biliyorsun enflasyonun yarattığı tahribattan kaynaklı ücretlerde bayağı büyük kayıplar yaşadık ve bu kayıplarımızın telafisi ile ilgili özellikle şirketler bazında yeni asgari ücreti baz alarak toplu iş sözleşmelerimizi güzel ve işlerimizin memnun olacağı şekilde bağıtladık.

Kadrolu arkadaşlarımızın 1.3.2023'ten geçerli olacak toplu sözleşmelerini de inşallah aynı şekilde sonlandırmayı amaçlıyoruz ve görüşmelerimiz bu minvalde devam ediyor.

Güzel sonuçlar alacağımızı ümit ediyoruz ve buradaki beklentimiz enflasyonun yarattığı tahribatın işveren tarafından giderilmesi ile ilgili çalışmayı iş verenden de aynı özveriyi bekliyoruz. Güzel sonuçlar alacağımızı umut ediyorum. Masa başında bağıtlanacak şekilde imzalanacak şekle getirmiş oluruz"