Kozlu Belediye Başkanı Altuğ Dökmeci Kozlu’da bulunan sahil ve otoparkların ücretlendirilmesiyle alakalı açıklamalarda bulundu.

Başkan Dökmeci’nin plaj ve otopark ücretlendirmeleriyle alakalı yaptığı açıklamalarda;

"Bir infial var bu durumla alakalı; biz Ilıksu’ya yemek sokamayacak mıyız, biz Ilıksu’ya gidemeyecek gelemeyecek miyiz şeklinde. Biz tesisin içerisinde yemek ve içecek sokmakla alakalı bir şey söyledik. Anlam kargaşası yaşamaya gerek yok. Sahilin içerisine gelen vatandaşımızın çantalarını eşyalarını arayacak halimizde yok. Sabah kahvaltı yapmaya gelen vatandaşımızında yok sen burada bir şey yiyemezsin diyecek halimizde yok. Sadece tesisin içerisinde bizim hizmet verdiğimiz kısımda bu tür şeyler uygun görülmüyor tarafımızdan. Plajın orta yerinde tabi ki mangal yine yakılmayacak ama getirdiği kahvaltıyı sandalye masasını attı yok efendim yiyemezsin çık buradan gibi bir durum değil. Bizim masa sandalye hizmeti verdiğimiz vatandaşlarımızın orda yemek yemesi problem olur çünkü eşitsizlik olur bu sefer. Etrafı pisletmemek kaydı ile tabiki kendi masa sandalyesi ile yiyecek ve içecek getirebilir.

“HİZMETLERİN DEVAM EDEBİLMESİ İÇİN GELİR KAPISI AÇMAMIZ LAZIM”

Kozlu’nun içinde de her yeri ücretli otopark haline getirmedik. Çünkü ücretli otopark haline getirilmemesi gereken yerlerde var.  Vatandaş pazara geldiğinde aracını koysun. Pazara yakın yerlerde ücretlendirmedik mesela. Sadece şehirin içerisinde yaptık. Zaten ücretlendirme sadece para kazanmak için yapılan bir durumda değil. İçerideki trafik akışınıda hızlandırıcaktır. Konulara biraz da teknik bakmak lazım. Herkes şu an da belediyenin mali durumu iyi değil hep bunun için yapılıyor diye düşünüyor ama aslında bu yapılan şeylerin arka tarafında trafiğin akışı da var.  Bazı hizmetlerin devam etmesi için gelir kapısı açmamız lazım. Ellerimizi açıp Allahım bize para gönder dediğimizde göndermeyecek. Hep beraber duaya çıkacak halimizde yok. Bir gelir kapısı açmamız lazım belediyeye çünkü bizim devir aldığımız belediye maalesef ki çok borçlu bir belediye. 24 tane 1 milyonun üzerinde borçlu bırakılmış bize. Bunların toplam rakamı da 121 milyon civarına çıkıyor. Çöpü toplayacağız mazot lazım cami önünü yıkatacağız mahalleler çamur oluyor yıkatacağız mazot lazım. Doğalgaz olan yerlerde bizden önce bırakılan yerler var beton atıyoruz. Çocuk parkları bakımsız şekilde bırakılmış bütün parkların bakım ihtiyacı var bunlarda maaliyet. Arkamızda borçlular var kurum borçları var. 2023 yılında çekilmiş olan 6 tane banka kredisi var mesela. Bu krediler ödeniyor mu ödeniyor. Maaşlar da ödeniyor. Peki biz bu imalatları yaparken elimizi açıp dediğim gibi dua ederek para bulamayız. Bunun bütün sorumluluğuna da vatandaşa yükleyecek halimiz yok. Çünkü borcu biz yapmadık. Elektrik borcu var mesela belediyenin 8-9 milyon her ay da artmaya devam ediyor. Başka belediyeler otoparklardan ücret alıyor ses yok plajlardan ücret alıyor ses yok. Kozlu belediyesi hizmet yapmaya çalışıyor hizmetinde bi bedeli var yok efendim o olmaz o yapılmaz şimdiye kadar o yapılmadı bu yapılmadı şimdiye kadar yapılanlar doğru olsaydı vatandaş bizi seçmezdi." ifadeleri yer aldı.

Editör: Batuhan Darakci