Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, Devrek Çınar Otel’de düzenlenen iftar programında depremzedelerle bir araya geldi.

    6 Şubat tarihinde meydana gelen ve 11 ili kapsayan deprem felaketi nedeniyle Devrek’e gelen depremzedelerle iftarda bir araya gelen Başkan Çetin Bozkurt, depremzedelerle tek tek ilgilenip yaşanan afetten nedeniyle geçmiş olsun dileklerini iletti, yaralılara acil şifalar diledi.

     Başkan Bozkurt, Devrek’te 368 depremzede bulunduğunu ifade ederek şöyle konuştu: “Hepinizin bildiği gibi 6 Şubat’ta meydana gelen ve 11 ilimizde yaşanan depremde 50 binin üzerinde insanımızı / kardeşimizi yitirmenin yanı sıra şehirlerimizde yerle bir oldu. Bir kez daha, bu büyük deprem felaketinde yaşamını yitiren kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.

      Değerli mesafirlerimiz, bu deprem felaketi bir kez daha bizlere, ulus olarak yardımlaşmayı, dayanışmayı, birlik ve beraberlik içinde hareket etmeyi, insanca yaşamayı hatırlattı. İşte bizler de depremin ilk gününden itibaren belediye olarak, Devrekliler olarak deprem bölgemizdeki insanlarımız için elimizden gelen her türlü yardımları yaptık, yapmaya da devam ediyoruz.

      Bugün bu anlamlı günde sizlerle birlikte olmaktan mutluyum, sizler burada bizim Tanrı misafirimizsiniz. Bu nedenle gerek şahsım gerekse belediye olarak sizlerin ihtiyaçları, insanca yaşamanız adına hep yanınızda olacağımı bir kez daha yeniliyorum. Devrek’imize hoş geldiniz. Bu vesileyle, Mübarek Ramazan ayınızı kutluyor, hepinize selam ve sevgilerimi iletiyorum.”

     Başkan Bozkurt’un iftar etkinliğine, CHP Devrek İlçe Başkanı Yaşar Bükrü, Belediye Meclis Üyeleri de katıldı.