Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş öncülüğünde Kahramanmaraş’a giden Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, deprem bölgesinde yardım çadırlarının kurulum, dağıtım ve tüm ihtiyaç malzemeleri tedariği, alan tespiti gibi konuların yanısıra, incelemelerde bulunarak “depremzedelere geçmiş olsun ve başsağlığı dileklerinde” bulundu.

     Kahramanmaraş’ta ABB Başkanı Mansur Yavaş başkanlığındaki toplantıya da katılan Başkan Çetin Bozkurt, depremin etkileri ve teknik bilgi edinme konularında da görüş alışverişinde bulundu.

     Bölgedeki arama kurtarma çalışmalarını da yerinde inceleyen Başkan Çetin Bozkurt, “Burada depremden etkilenen vatandaşlarımıza destek olmayı sürdüreceğiz. Hep birlikte yaralarımızı saracağız” dedi.

    Kahramanmaraş’ta büyük bir yıkım olduğunu ifade eden Başkan Bozkurt, “Kahramanmaraş şehrimizde büyük bir yıkımla karşı karşıyayız. Bu acıyı, bu yıkımı tarif edecek cümle bulamıyorum. Ancak ümidimizi diri tutacağız. Yine, yeniden her daim ayağa kalkmasını bildi bu millet. Şu an ülkemizin her yanında herkesin kalbi burada atıyor. Bu müthiş dayanışma yarına umutla bakmamızı sağlıyor. Soframız bir, acımız bir, derdimiz birdir. Hep birlikte yaralarımızı saracağız. Devrek Belediyesi olarak, Devreklilerin yardımlarını afet bölgesine sağlıklı bir şekilde ulaştırdık. Bunun yanında yine depremden etkilenen çocuklarımızı unutmadık, çocuklarımızı sosyal ve psikolojik olarak hayata adapte edebilmek için çalışmalara da başladık.”

    Bu vesileyle bir kez daha depremde yaşamını yitiren yurtaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum” ifadelerini kullandı.

     Bilindiği  gibi 6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli meydana gelen 7.7 ile 7.6 büyüklüğündeki deprem, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay'da büyük can kaybı ve yıkıma yol açmıştı.

Editör: Can ERTÜRK