Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, Deniz Yavuzyılmaz'ın danışman maaşı ile ilgili çıkan haberleri değerlendirdi.

Başkan Alan," Deniz bey çok dürüstlük abidesi gibi ortada dolaşır gündemde sürekli o üç maaş almış bu beş maaş almış gibi konularda olur böyle bir şey yapmış mı yapmamış mı bilmiyorum ama eğer aynaya bakmayıp bunları yapıyorsa vatandaş gereken cevabı verir" dedi.
Başkan Alan’ın konuşması şu şekilde;"Bende haberleri yerelde ve ulusal da bunu okudum detayında çok bilmiyorum ama tahmin ediyorum ki zonguldak'taki bütün vatandaşlarımız bunu merak ediyordur. Ben de bir Zonguldak vatandaşı olarak merak ediyorum yani herhalde sayın vekil bununla ilgili bir açıklama yapmış bu haberleri yapanlarla adliyede hesaplaşacağız gibi bir açıklama yapmış inşallah doğru değildir. Vatandaşın duymak istediği böyle bir şey var mı yok mu , bu iş doğru mu değil mi?
Çünkü Deniz beyi biz şöyle tanırız belediyemize bile sayısız önerge veren, Bakanlıklarımıza, müdürlüklerimize sayısız önergelerle sorular sorup, o kaç maaş oluyor bu nedir, şu nedir diye böyle dürüstlük abidesi olarak kendini böyle lanse etmeye çalışıp da bu tip şeyleri eğer yapıyorsa bence onu açıklaması lazım. O yüzden de ben şimdi yapıp yapmadığından bütün Zonguldak ve Ben de net emin olmadığım için bir şey diyemiyorum. Ben, Deniz Yavuzyılmaz'dan şunu beklerdim mertçe evet böyle bir şey var ben bir hata yaptım özür diliyorum eğer varsa böyle bir şey beklerdim yoksa da zaten adli süreç açıktır böyle ithamdan da bunlar hep biliyorsunuz bende böyle bir haber yoksa gidip hakkını aramasını destekleyenlerden biri olurdum ama şimdi böyle nasıl diye böyle dürüstlük abidesi gibi o üç maaş aldı bu beş maaş aldı ortada gezip bunlarla gündemde olup sonra amcasının kızını işte mecliste  danışmanı göstereceksin yani aksi gibi
kocasıda öbür danışmanı yani denk gelmiş bütün şehir gibi ben de merak ediyorum. Tez vakitte İnşallah Deniz bey bununla ilgili bir açıklama yapar çünkü biz kendisini böyle işte bu tip şeyleri araştıran eden soru önergesi verip insanları kurumları böyle kendinin boş vakti olduğu kadar vakti var ama aynaya bakmayıp da bunları yapıyorsa da bu millet ona zaten gereğini yapar” d

Haber: Batuhan DARAKCI