Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, Kent ormanında gazetecilerle bir araya geldi. 

Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, Kent ormanında gazeteciler ile bir araya geldi. Başkan Alan, Gaca turizmi için önemli bir alan ve buraya 5 milyon liralık yatırım aldıklarını açıklayarak, çarşamba günü Bakan Kurum’un Lavuar alanı lansmanını açıklayacağını müjdeledi.
Başkan Alan’ın konuşması şu şekilde;”Bugün siz değerli basın emekçisi arkadaşlarımla beraber gelerek daha önce verdiğimiz bu sözü tutmuş oluyoruz. Gaca ve kent ormanı biz göreve geldiğimizden sonra Orman Bakanlığından tahsisini gerçekleştirdik. 3 sene yakın bizde çeşitli düzenlemeler yaptık. Biz özellik 4 mevsim kente ormanının güzelliğini duyurmak zorundayız bunun içinde en büyük destekçimiz sizlersiniz. BAKKA aracılığı ile beraber Bakanımız Mustafa Varank’da şükranlarımızı arz ediyoruz. 5 milyon liralık kısmı onaylandı. 3milyon 750 bini BAKKA tarafından geri kalan 1 milyon 250 bini belediye olarak tamamlayacağız. Az önce gazeteci arkadaşlarımız kaydı kayak pisti ve kamp alanı gibi çeşitli aktivitelerin yapılacağı bir alan yapmak istiyoruz. 

BAKAN KURUM LAVUAR ALANI LANSMANI GERÇEKLEŞTİRECEK

Sayın Bakanımız Murat Kurumu 8 Şubat Cuma günü burada misafir edeceğiz. Bir taslak programı oluşturuldu. Genelde içerik açılışlar ve lansman olacak. Lansmanda Lavuar alanı lansmanı olacak. Çevre bakanlığımızın il genelinde yapmış olduğu yatırımları bakanımızın ağzından dinlemiş olacağız. Murat bakanımız Zonguldak’ımıza ne istersek yaptı çok kalıcı eserler bıraktı. Kendisine minnettarız
Çarşamba günü bir istişare yapmıştık beklentileri karşılayamaması için bakanımızın son noktayı koydu. Oluşturulan projenin daha iyisini sayın bakanımız çarşamba günü açıklayacak. 

BİZ TAŞ KÖMÜRÜ İLE BAĞDAŞMIŞ ŞEHİRİZ

Rödevans sorununu yakınen takip ediyoruz. Şu an Rödevans saha sahibi işletmecilerinin sorunu değil Zonguldak’ın sorunu. Yaklaşık 6 bin kişilik istihdam veriyorlar. Bugün Valimiz başkanlığında vekillerimizle beraber İsmail Ofluoğlu ve Alaattin bey ile bir toplantı yaptık. İnşallah en kısa zamanda saha sahiplerini ve ailelerini rahatlatacak gerekli adımlar atıldı. Biz taş kömürü ile bağdaşmış bir şehiriz.


KAR YAĞIŞI SU SORUNUNU ÇÖZER

Kar yağışı bizim için çok önemliydi. Bir hafta önceye kadar sıkıntılarımız vardı. Baraj sıkıntısı yaşamamak için yağmurdan çok kar yağışı gerekiyordu. Bu kar yağışı da vatandaşımızın su sıkıntısı çekmeyeceğinin habercisidir. Köprüde son noktaya geldik. Bazen bürokrasi de aksamalar oluyor. Mart ayında köprü projesinin bittiğini ve kavşak düzenlemeleri bitiği zaman köprünün yıkımı için bir engel kalmamış olacak. Fener bizim için çok değerli Türkiye’nin sayılı güzelliklerini içinde barındıran çok güzel bir yer. O özel dokuyu koruyacak 3. Derecede doğal sit aşanı oranında maliyeti 60 milyon lira bir maliyete ulaştık. Bunun 35 milyon liralık kısmı hazır. 2023 seçimlerinden önce burayıda bitirmiş olacağız. Dışarıdan gelen vatandaşlara da burayı hizmete açmış olacağız. 

Haber: Batuhan DARAKCI