Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanlığı'nı ziyaret etti. Bakan Vedat Işıkhan'ı GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil, Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, Genel Sekreter Yener Arslanbuğa, Mali Sekreter Yalçın Yiğit, Genel Eğitim ve Teşkilatlandırma Sekreteri Tayfun Demir, GMİS Şube Başkanları ve Yönetim Kurulu Üyeleri ve maden işçileri karşıladı. 

Bakan Vedat Işıkhan’a ziyaretlerinden ötürü teşekkür eden GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil, “Sayın Bakanım sendikamıza hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Genel Maden İşçileri Sendikası 1946 yılından bu yana maden işçilerine hizmet vermektedir. Bizler işçilerimiz için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışan bir yönetim anlayışı içerisinde çalışıyoruz. Kurumalr arasında uyumlu bir çalışma ile bu dönemde güzel kazanımlar elde ettiğimizi düşünüyoruz. Ziyaretiniz bizleri ziyadesiyle mutlu etti. Teşekür ederiz” ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz günlerde Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Armutçuk Müessesesi’nde meydana gelen göçükte hayatını kaybeden Maden Şehidi Ramazan Yıldırım’a Allah’tan rahmet yaralılara ise acil şifalar dileyen Bakan Vedat Işıkhan, “Allah rahmet eylesin. Sizlerin de başı sağolsun. İş güvenliği bizim en çok önem verdiğimiz husus. Ancak kömür madenciliği zor bir meslek ve bazen kaçınılmaz denilen kazalar meydana gelebiliyor. Allah böyle acıları bir daha yaşatmasın” dedi. 

Genel Başkan Yeşil, Bakan Işıkhan’a madenci heykeli ve feneri hediye etti. Hediyeyi anlamlı bulan Bakan Işıkhan, “Feneriniz hiç sönmesin” sözleriyle teşekkür etti.