Zonguldak’ta Türkiye Sakatlar Derneği (TSD) şubesi üyesi olan Ayşegül Kalender, İYİ Parti’nin Zonguldak milletvekili aday adayı olduğunu bildirdi.

Kalender, üyesi olduğu TSD şubesinde düzenlediği basın toplantıda yaptığı konuşmada, “Evliyim ve bir çocuk annesiyim. Lise mezunuyum. 2002 yılından beri Türkiye Sakatlar Derneği (TSD) Zonguldak Şubesi aktif üyesiyim ve TSD'nin üyesi olduğum günden bu yana derneğimizde aktif olarak görev almaktayım” dedi.

“ENGELSİZ YAŞAMI BİRLİKTE KURUYORUZ”

Türkiye’de ki özel bireylerin sorunlarını bildiğini ifade eden Kalender, yaşanan sorunları da birlikte çözebileceklerini belirterek şunları söyledi:

“Halen TSD Zonguldak Şubesi'nin yönetim kurulu üyesi olarak faaliyetlerime devam ediyorum. Engellilerin sorunları ülkemizin de sorunlarıdır. Son yıllarda engellilere yönelik pozitif politikaların artırıldığı söylense de aslında bu durum çağdaş dünyadaki uygulama ve politikalardan halen daha da uzakta olduğumuzu gösteriyor. Engelli kardeşlerim, kendinizi asla yalnız hissetmeyin. Biz birlikte güçlüyüz ve tüm engelleri birlikte aştık. Engelsiz yaşamı birlikte kuruyoruz.

Daha yaşanılabilir bir Türkiye için, birlikte yazacağımız bir tarih için 14 Mayıs'ta yapılacak seçimde İYİ Parti üyesi olarak Zonguldak Milletvekili Aday Adayı olduğumu huzurlarınızda açıklıyorum.

Haber: Batuhan DARAKCI

Editör: Can ERTÜRK