Avcı, millet ittifakına 6 lı masa ile başlayıp 9 lu masaya kadar çıktığını belirterek HDP'nin millet ittifakını desteklenmesine halkın gerekli cevabı sandıkta vereceğini söyledi. 

AK Parti Milletvekili adayı Muammer Avcı, seçime kısa bir süre kala ülke gündemi ve Zonguldak gündemi ile alakalı değerlendirmelerde bulundu. HDP'nin millet ittifakını desteklemesine halkın gerekli cevabı sandıkta vereceğini belirten Avcı, "Şu anda biraz önce bahsettiğimiz gibi merkez ilçemizdeyiz. Her gün ilçelerimiz olsun, mahallelerimiz olsun, köylerimiz olsun. Beş aday kardeşimizle beraber adeta ilmek ilmek ,köylerimizi, mahallelerimizi, ilçelerimizi dolaşıyoruz ve bu bağlamda Çıkan tabloya bakıldığında şükürler olsun ki Zonguldaklı iline yapılanlar farkında. Evet unutulan bazı hizmetler varsa da onları biz veriyoruz zaten. Anlatıyoruz kendilerine ve şu ana kadar yapanın AK Parti hükümeti olduğunu yapacak olanında inşallah AK Parti hükümeti olacağını kavradı. Bu bağlamda da saygıdeğer Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a ben inanıyorum 14 Mayıs itibariyle gereken desteği verecektir. Bir de net bir tabloyla alınan bir seçim bu seçim. Şu anda Millet İttifakı'nı oluşturan altılı masayla başlayıp sonrasında yedinci ortaklarını yanına aldıkları, geçen hatırlıyorsunuz dört beş gün öncesinde HDP Eş Başkanı Mithat Sancar bu bağlamda biz Millet İttifakı'nı destekliyoruz diye aleni beyanı oldu. Yedili ittifak diyoruz Hatta dokuza da taşıyabiliyoruz. Çünkü iki tane büyükşehir belediye başkanına Cumhurbaşkanı yardımcılığı takdim edeceklerini söylüyorlar. Bütün bu ittifakla beraber Türk milletinin bu aziz ve asil milletin, Müslüman Türk milletinin hassasiyetleri noktasında özellikle de biliyorsunuz Kandildeki  o terörist elebaşlarının, o beyanları, bu Cemil Bayıklandıran, Murat Karayılanlar olsun diyorlar ki biz eğer milletin ittifakını yanında bulunursak onlarla güzel bir işbirliği yaparsak Apo'yu cezaevinden çıkartacağız. Bu beyan şu anda Zonguldak'ımızda muazzam bir şekilde maküs buldu.  Biz Zonguldak'ımızın 171  şehidi var. Bu anlamda Zonguldak'ımız şehitlik konusunda çok hassas. Biz 5 bin madenci Şehidimizle geliriz 171 tane kardeşimizin şehit kardeşimizi biliriz ve onları hiçbir zaman da ihmal etmeyiz. Zonguldak'ta bu hassasiyetle ne yapacağını bilecektir diye umut ediyorum. Ve bütün temennimiz de inşallah Zonguldak'ımızdan da beklentimiz saygıdeğer Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı bu meşhur gelenekselleşmiş Balkon Konuşması şöyle güçlü adet de milletvekiliyle birlikte inşallah şöyle güçlü bir şekilde o balkon konuşmasını yaptırmak ve ben bu seçimlerin gerek Zonguldak'ımız, gerekse ülkemiz için hayırlar getirmesini Cenabı Allah'tan niyaz ediyorum" dedi.

4 MİLLETVEKİLİNE YAKINIZ

Seçimde 4 milletvekiline çok yakın olduklarını sözlerine ekleyen Avcı, " Vallahi bizim hedefimiz beş milletvekili doğrusu ve bu anlamda da her adayımız hakikaten proaktif bir görev anlayışıyla çalışıyor tabii bu işler nasip. Biz inanıyoruz ki yani hiç bu kadar dördüncüyü almak gibi hedefi yaklaşmamıştık diye düşünüyoruz. Saha bunu bize böyle gösteriyor. Inşallah bizim en yakın hedefimiz dört olacaktır ama asıl hedefimiz beş inşallah" şeklinde konuştu.

Haber: Batuhan DARAKCI

Editör: Can ERTÜRK