İmar revizyon planında Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan’ın, kendisine ve partiye yakın isimleri kolladığını ve yüksek maliyetlerde rantlar sağladığını belirten Atınç Kayınova, “Sözde plan dedikleri garabetin boyutlarını göstermeye çalıştık.” dedi.

Yapılan açıklamada: “Hatırlanacağı üzere Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Meclis üyeleri olarak bizim ret oyu verdiğimiz revizyon imar planı 3 Temmuz 2023 tarihinde meclisten AKP'lilerin oyları ile geçmişti. 15 Ağustos 2023 günü de 30 günlük yasal sürenin sonunda plan askıdan indirildi. Bu sürçte de daha önce hiç görülmemiş bir şekilde yaklaşık 3000 vatandaşımız plana itiraz etti.

Ekteki videoda Cumhuriyet Halk Partisi meclis grubu adına hazırladığımız ve kamuoyuna duyurulmasını istediğimiz Rant örneklerini paylaşıyoruz. Bu planın nasıl bir plan olduğu hakkında  halkımızın kafasında soru işaretleri olmasın istedik. Sadece bu birkaç örnek ile Belediye Başkanı Ömer Selim Alan ve arkadaşlarının her zamanki gibi ben yaptım oldu mantığı ile geçirdikleri bu plan içindeki usulsüzlüklerini, bizden sizden şeklinde Zonguldak halkını ayırmalarını, AKPlilere ve yakın çevrelerine nasıl rant sağladıklarını gösterdik. Sözde plan dedikleri garabetin boyutlarını göstermeye çalıştık.

Selim Alan'ın Zonguldak'ın tüm birikimlerini yıktığı, yok ettiği, geçmişini sattığı gibi geleceğini de ipotek altına alan bu rant planının Zonguldak halkı ile beraber hep birlikte iptal edilmesi için 1 Eylül Cuma günü tüm halkımızı belediye Meclisine davet ediyoruz.”  ifadeleri yer aldı.