-ÖZEL HABER-

Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde, Spinal Müsküler Atrofi (SMA) teşhisi konulan 2,5 yaşındaki Ecrin Yiğit'in tedavisi için valilik onaylı yardım kampanyası geçtiğimiz yıl başlatıldı. Çerkezköy ilçesine bağlı Kızılpınar Mahallesi'nde inşaat ustası Zeydin (31) ile ev kadını Zeliha Yiğit'in (23) 'Ecrin' adını verdikleri kızları dünyaya geldi. 6 aylık Ecrin'e kontrol için götürüldüğü hastanede SMA-1 tip teşhisi koyuldu. Tedavi sürecine başlanırken, bir yandan da ilaç ve diğer masraflar için Valilik onayıyla yardım kampanyası başlatılarak  duyuruldu. 

MADEN İŞÇİLERİ SEFERBER OLDU

Minik Ecrin’in ailesinin yardım çığlığı için Zonguldak’ta seferber oldu. Caddelerde yardım stantları açıldı, kamuoyu bilgilendirildi ancak; yeterli olmadı. SMA hastası Ecrin Yiğit için bu sefer de Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Üzülmez Müessesi’nde çalışan maden işçileri kollarını sıvadı. Başta kahraman maden işçileri olmak üzere kurum çalışanları ve yetkililer, yardım zarflarını doldurdu. Kampanyası yüzde 51 olan ve tedavisi için yalnızca 4 ay kalan Ecrin bebek için maden işçileri; “Ecrin’i kurtarmaktan başka çaremiz yok. Hepimiz elimizi taşın altına koyacağız.” ifadelerini kullandı. 

TEK ŞANSI BU İLAÇ…

Ecrin'in yaşayabilmesi için tek şansı yurt dışındaki gen tedavisi Dubai'deki medcre Hospital'den alınan 1887.000 tutarındaki zolgensma ilacı. Sosyal medyada yayınlanan yardım kampanyasında hayırseverler için;
IBAN: Tr 70 0001 0090 1013 2406 5050 02 (ZİRAAT BANKASI)
ALICI: ECRİN YİĞİT
ACIKLAMA:ECRINE UMUT OL

Özel Haber: Duygu ELMA ÖZFİDAN