Sendika binasında yapılan bayramlaşma programına; Sağlık Sen Şube Başkanı Mehmet Ali Kara, Haber Sen Şube Başkanı Selda Ünlü, Enerji Bir Sen Şube Başkanı Sedat Güngör, çok sayıda sendika yöneticileri katıldı.

Memur-Sen il Başkanı Kamuran Aşkar; “Öncelikle bir Ramazan Bayramı'na ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Öncelikle sendikamıza, camiamıza ve Zonguldaklı hemşehrilerimizle bütün milletimizin Ramazan Bayramı mübarek olsun diyorum. Inşallah sağlık, sıhhat içerisinde ailelerimizle, çoluk çocuklarımızla beraber daha nice bayramlara ulaşırız diyoruz. Dolayısıyla mevzu bayram olunca bugün çok fazla ekonomiyi konuşmadan, çok fazla Türkiye'nin sorunlarına girmeden ama kısaca da olsa özellikle Türkiye'nin son beş yılına baktığımız zaman oldukça sıkıntılı ve sıkıntılı bir beş yıl geçirdiğimizi görüyoruz. Önce pandemi Daha öncesinde on beş Temmuz pandemi daha bitmeden başlayan bir ekonomik kriz ve ekonomik kriz sonrasında Türkiye'de altı Şubat'ta yaşadığımız ve Türkiye'nin büyük bir coğrafyasını etkileyen altı Şubat'taki deprem faciası ve arkasından baktığımızda da sıkıntılı günler yaşıyoruz. Bu kapsamda yeni bayrama ulaşmanın mutluluğunu bir yandan yaşıyoruz. Çok söylenecek söz var ama ben sadece şunu söylüyorum tarihçi olarak. Türkiye on dört Mayıs'ta bir seçim sürecine gidecek. Bu seçim sürecini inşallah kazasız belasız atlatırız diyorum bunu çok önemsiyorum. Şunun için çok önemsiyorum. Ben tarihçi olduğumdan dolayı net ifadeyle belirteyim. Tarihe baktığınız zaman Büyük Selçuklular dostluğu, Anadolu Selçuklularında olsun, Osmanlı'da olsun kuruluşunun üzerinden yüzyılı geçiren Türk devletlerinin tamamı Cihan Sungurlu devletler olmuştur. Bizim de Yüzüncü yılı tamamlamamıza şunun şurasında hiçbir şey kalmadı. Dolayısıyla bu yüz yılın bir millet olarak, devlet olarak parçalanmadan, bölünmeden atlatmak zorundayız. Ve eğer bu yüzyıl atletsek, ben önümüzdeki yüzyılın Türkiye yüzyılı olacağına canı gönülden inanıyorum. Dolayısıyla hiç şüphesiz ki şu anda on dört Mayıs seçimleri değil. Ama şunu özellikle vurgulamak istiyorum. Bu on dört Mayıs seçimlerinde hangi parti iktidara gelirse gelsin. Hangi ittifak gelirse gelsin ama bizim birinci önceliğimiz Türkiye'yi bölünmeden Türkiye'yi dağılmadan yeni yüzyıllara bir Türkiye modeli oluşturmak zorunda olduğumuzu belirtiyorum” dedi.

AKP İl Başkanı Mustafa Çağlayan;”sizler de bayram sabahında, bayramın ikinci gününde olmaktan son derece mutluyum. Hepinizin bayramını ayrı ayrı tebrik ediyorum. Allah daha hayırlı, daha güzel günlerde bizlere bayramlaşmayı da nasip etsin. Memur-Sen'imiz bizim için hem şahsımız için hem de arkadaşlarımız için bir aile gibi bu daha önce çalışma fırsatı bulduğumuz zamanlarda da sık sık birlikte olmuş beraber olmuştuk. Bundan dolayı ben kendimi burada olunca rahat ve ailenin bir bireyi gibi hissediyorum. Onun hissettirdiğim için de özellikle teşekkür ediyorum. Bayramınız mübarek olsun. Başkanımız bahsetti. Önümüzde bir seçim süreci var. Ülkemizin vatan Birliği, bütünlüğü, bayrağımızın dalgalanmasının zarar görmeyeceği bir iklimin olabileceği bir seçim olsun. Türkiye'mizin kazandığı bir seçim olsun. Biz Cumhur İttifakı olarak adayımız Recep Tayyip Erdoğan. Ondan dolayı da sizlerden destek rica ediyorum. Millet Adaylarımıza da sizlerden destek rica ediyorum. Yani seçimin sonucunda Türkiye'nin kazanması hepimiz için öncelikli. Memursen'imizin üyelerinin, memurlarımızın tabii ki kazanımları, talepleri sizler için çok önemli. Bunlar için de birlikte, elele, kol kola mücadelemizi vereceğiz diyorum. Tekrar bayramınız mübarek olsun” dedi.

Haber: Batuhan DARAKCI