AK Parti Gelik Belde Belediye Başkan adayı Burhan Sezgin, aday gösterilmemesinin ardından partisinden istifa etti. İstifa dilekçesini veren Sezgin, bugün de CHP’ye geçti. Burhan Sezgin için bugün CHP İl Başkanlığı binasında rozet takma töreni yapıldı. Törene; CHP Zonguldak Milletvekili Eylem Ertuğ Ertuğrul, İl Başkanı Devrim Dural, il yönetimi ve AK Parti’den CHP’ye geçen Burhan Sezgin katıldı. Sezgin açıklamalarında, 'son seçimde yüzde 72 ile kazanmıştım bu sefer inşallah yüzde 80 ile kazanmak için çalışacağım'dedi.

"2014 SEÇİMLERİNDE ARAMIZA KATILMAK İSTEMİŞTİ"

CHP il Başkanı Devrim Dural, “İlk önce Gelik belediye başkanımız Burhan Sezgin partimize katılmasından dolayı rozet takma töreni yapacağız. 25’de 25 iddiamız devam ediyor. Kendisi 2014 senesinde aramıza katılmak istemişti. Kendisine baba evine geldiği için teşekkür ediyoruz. Kendisinin Gelik belediyesinde yaptığı çalışmaları biliyoruz. Kendisini tebrik ediyorum”dedi.

"SAHİP OLDUĞUMUZ HİÇBİR BELEDİYEYİ KAYBETMEYECEĞİZ"

Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Eylem Ertuğrul, hiç bir sahip olduğumuz belediyeyi kaybetmeyeceklerini söyleyerek, “Cumhuriyet Halk Partimizin büyüdüğünün şahit olduğumuz gündeyiz. Bütün il ve ilçelerde kazanmanın en güçlü adayı biziz. Hiç bir sahip olduğumuz belediyeyi kaybetmeyeceğiz. Halkımızın daha büyük kesimini sosyal belediyeciliği buluşturacağız. Ranttan uzak belediyecilik. Bugünde Gelik beldemizin başarılı belediye başkanımız CHP saflarına katılıyor. Gelik’de tekrar CHP bayrağı dalgalanmaya devam edecek. Çok önmeli bütün merkez ve il ve ilçelerde belediyeleri alacağız.”

"CHP BAYRAĞI ALTINDA SEÇİME GİRECEĞİZ"

Gelik Belediye Başkanı Burhan Sezgin ise, “Bizde daha evvel bunları görüştük. Bizim belediyecilik amacımız devlete halka hizmet etmektir. Bu saatten sonra CHP bayrağı ile seçime gireceğiz. Ben partide bana gönül açan herkese teşekkür ediyorum. İnşallah Allah utandırmasın”diye konuştu.

Konuşmaların ardından Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Eylem Ertuğrul, Gelik Belediye Başkanı Burhan Sezgin’e parti rozetini taktı.

Haber: Batuhan DARAKCI

Editör: Batuhan Darakci