Programa, AK Parti İl Başkanı Mustafa Çağlayan, İlçe Başkanı Hüseyin Yıldız, Gençlik Kolları Başkanı Benhur Özübek, Kadın Kolları Başkanı Tülay Sayılı, Zonguldak Belediye Belediye Başkanı Selim Alan, Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş, Kilimli Belediye Başkanı Kamil Altun, Gelik Belediye Başkanı Burhan Sezgin, Nebioğlu Belediye Başkanı Ali Özdal, Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, İl Genel Meclis Başkanı Necdet Karaveli, ilçe başkanları ve partililer katıldı.

Program öncesinde Kozlu sahilinde mini miting yapıldı.

Taşkın; ‘5 milletvekili meclise gidecek’

AK Parti Kozlu İlçe Teşkilatı, Enver Taşkın, 5 milletvekilinin meclise gideceğini söyleyerek, “
67’de 670 ak ekiple kucaklaşmak için düzenlediğimiz programın kozlu ayağını gerçekleştirmek için buradayız. 5 milletvekili adayımızın meclise gideceği kanatıdır. Dosta güven düşmana korku verdiği günün kanatıdır.”

Bektaş; ‘Apo’nun heykelini dikecem diyen adamla siyaset yapıyorsun’

Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş,”AK Parti söyleyecek söz kalmadı. Siz aslanlarsınız desem siz zaten aslansınız. O yüzden duygusal konuşmalar yapmak gerek. Allah hepinizden razı olsun. Bu aslında tarih. Türk siyasi tarihi Zonguldak’ın yapacağı gibi yapacaksınız diyecek. İşin iyi tarafı sizde buradasınız. 300 milyar para bulduk. Ya bu adamlar para saymasını bilmiyorlar ya da bu adamlar kafayı yemişler. 6 milyon Suriyeli Türkiye de tutmak için Avrupa’nın iki katını size niye verir. 5 milyar lira katarlar anlaşma yaştık. Bu memleket satıyor dediler. Aklınızı peynir ekmekle mi yediniz. Ya da muhalefet çok büyük yalancı ya da bu Türkiye’yi 500 milyara sattılar. İkincisi adam diyor ki ben Apo’nun heykelini dikecem diyor sen gidiyorsun sen onlarla siyaset yapıyorsun”diye konuştu

Karaveli; ‘Durmak yok yola devam’

İl Genel Meclis Başkanı Necdet Karaveli, “Efendim seçime 12 gün kaldı. Gidilmedik yer ayak basılmadık yer bırakmayacağız. Değerli ak parti ailesi seçime 12 gün kaldı. Cumhurbaşkanımızı balkon konuşması yapmak içim durmayacağız. Tevazu ve samimiyetle durmak yok yola devam.”

AK Parti beşinci sıra milletvekili adayı Dilek Kaya, “Ana yurdum baba yurdum hemşirelerimle beraberim. Zonguldak’ta 3’ünci bayramımızı kutluyoruz. Sahada karında misali dokunmadık el sıkmadık el bırakmayacaklar. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bu davanın yükü ağır. Bizde onun üzerinden yük olmaya geldik. 14 Mayıs bizim için çok önemli. Nedeni mi var. Demokrasi, istikbal için, şehitlerimiz için, ezanlarımız, köprülerimiz, yollarımız için. Hep birlikte sandıkları patlamaya varmısınız. Eli kanlı katilleri sandıklara gömmeye var mısınız”diye konuştu. 

Tıskaoğlu; ‘Ok yaydan çıktı’

AK Parti dördüncü sıra milletvekili adayı Necdet Tıskaoğlu, “Ali Başkanım o kadar samimi konuştu ki aldı bizi götürdü. Bugün hava çok güzel. Havanın enerjisi Kozlu’nun Zonguldak halkına yansımış. Dün 1 Mayıs’dı bütün işçi kardeşlerimin bayramını kutluyorum. Cumhurbaşkanımız’la gurur duydum. Düşünsenize muhalefetin Cumhurbaşkanı adayı yanına geliyor. Senin bir duruşun yok mu. Onun için cumhurbaşkanımızla hepimiz gurur duyuyoruz. Şimdi birilerine sesleniyorum. Beyler kıskanmayın biz çalışacağız. 14 Mayıs akşamına kadar çalışacağız. Biz çalışırız. Haber de göndermeyin. Bu saatten sonra Zonguldak için ok yaydan çıktı”şeklinde konuştu.

Çokakoğlu; ‘Zonguldak’ta yapılacak çok iş var’

AK Parti üçüncü sıra milletvekili adayı Ahmet Çolakoğlu, “Dünyanın biç bir noktasında bu kadar bir birine sarılmış bir aile yok yoktur. Hep beraber Kozlu’yu fethedeceğiz. Bizler aynı dönemde çalıştığımız arkadaşlarımızla beraber Zonguldak’ın sorunları için el ele çalıştık. Bizlere de az birşey kaldık. Durmak yok yola devam. Zonguldak’ta yapılacak çok iş var. Zonguldak doğalgazla yine enerji üssü oldu. Bizler bugün Ereğli’de olduğu gibi kapı kapı sokak sokak gezeceğiz. Dünya lideri Recep Tayip Erdoğan. Karşımıza farklı düşünceler çıkabilir. Dünya liderimizi mazlum bırakmayacağız. Tekrar cumhurbaşkanımızla o balkon konuşmasını yapacağız. Mazlumlar dinleyecek. Onun için omuzlarımız da yük var.”

Bozkurt; ‘Kılıçdaroğlu’nu sandıklara gömeceğiz’

AK Parti ikinci sıra milletvekili adayı Saffet Bozkurt, “Geçen hafta Ereğli güzeldi. Bugünde Kozlu’da bu heyecanı görüyoruz. Biz zemindeyiz. Köylerdeydik. Her yaptığımız seyahat miting şekline dönüşüyor. Diyorlar ki artık biz son noktadayız. Millet ittifakına destek istiyoruz. Kılıçdaroğlu 14 Mayıs’da sandıklara gömüleceksiniz. O gün akşam balkon konuşması yaptıracağız. Siz değerli partilimize ve vatandaşlarımıza güvenimiz sonsuz”diye konuştu.

Avcı; ‘Zonguldak bakiyesi dolu’

AK Parti birinci sıra milletvekili adayı Muammer Avcı, “Ben sizlerin kardeşleri olarak beş adayla beraber İlçe başkanlarımızla belde başkanlarımızla kapı kapı bu kutlu davanın neferi olarak mücadelemizi sürdürüyoruz. Cumhurbaşkanımızla telefon görüşmesi yaptık. Burada ki nabzı sordular. Bize öyle bir Zonguldak bakiyesi bıraktınız ki karnemiz dolu. Cumhurbaşkanımız gittiğimiz yerlerde doğalgaz için program yaptık, 17 bin kardeşimizi Filyos’da ağırladık. 2,5 yıl sonra 30 milyon metreküp ve sonra 40 milyon metreküp olacak. Yıllarca atıl kalan havalimanımızı sizlerin sayesinde açtık. Sizin hikmetiniz de 61 milyon yatırım yaptık. Bizim bir kusurumuz var geçmişte yapmış olduğumuz hizmetleri anlatamadık

Çağlayan; ‘Kılavuzu karga olanın burnu sandıktan kurtulmaz’

AK Parti İl Başkanı Mustafa Çağlayan, “Kozlu bugün destana yürüyor. Kozlu bugün kıyamda. Kozlu bizi bekliyor bizde Kozlu’yu seviyoruz. Dün şehrimizde miting vardı. Söz veride sözlerinde durmayanların mitinginde. 30 bin işçiyi çıkaranlarla buraya geldiler. Bu millet sizlere inanmayacak. Zonguldak’a meydana yapacaklarmış. 10 yıl Zonguldak’ı onlar yönettiler. O binada ki alanları kim dikti Cumhuriyet Halk Partisi başkanlar döneminde dikildi. Kılavuzu karga olanın burnu sandığa çakılır. Mücadeleniz mübarek olsun. İnsanın böyle Teşkilatı olursa hiç bir derdi olmaz”diye konuştu. 

Ardından Ak Parti Teşkilatı Kozlu İlçesinde mahallerde gönüllere dokunarak sıkmadık el bırakmadı.