AK Parti Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Yıldız  yaptığı konuşmada,  halktan 14 mayıs adına destek istedi.

Beycuma Belediye Başkanı Vural Kundakçıoğlu'da  tarihi bir seçim yaşadıklarını söyleyerek, "Bu seçim yerli ve milli olanlarla olamayanların seçimidir." Dedi.

Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan konuşmasında, İnagzi halkını selamlayarak, İnagzi şanslı mahalle, iki meclis üyemiz var, bugün miting yaptığımız spor ve oyun parkını iyi ki yapmışız. Üç bin ton  asfalt döktük, beton ve parke yol yaptık. Alt yapı ve üst yapı bir Çok çalışmayı hayata geçirdik. Zonguldak Belediyesi İnagzi ve Bağlık mahalle arası bağlantı yolunu yapacağız. Şimdilik yama önce alt yapı sonra yeniden sıfır asfalt dökeceğiz." dedi.
Başkan Alan,  "Tüm bu yapılan bu başarılı eserlerin yegane destekçimiz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdogan'dır" dedi
Cumhurbaşkanına destek isteyen ve  CHP'' yi eleştirdi.
Selim Alan, "Tam 21.yüzyılda Cumhurbaşkanımız ülkemize tam 537 milyar dolar getirdi. Bunlar 300 milyar getireceğiz diyor,. Bunlar ancak vatanı  satar"  ifadesinde bulundu. 

AK Parti birinci sıra Milletvekili birinci sıra adayı Muammer Avcı'da  konuşmasında  önce İnagzi halkını selamlayarak , "Çok sevgili mahallem diyerek, sözlerine başladı ve  "Beş milletvekili adayıyız. Beş vekil  adayı olarak çalışıyoruz. Ha birinci sıra veya beşinci sıra hiç fark etmez. Tüm Zonguldak''ı geziyoruz, ziyaretler yapıyoruz. 
Halkımıza neler yaptığımızı neler yapacaklarımıza kadar tüm detayları anlatıyoruz" dedi Avcı. Erdoğan öncesi ve sonra yirmi yıllık iktidar süresince yapılanlardan kısaca ifade etti. Duble yollardan bahseden Avcı,,  "yirmi yıl önce 6000 km. Duble yol vardı. Bugün ise 30 000 km duble yolumuz var. Zonguldak son yirmi yılda muhteşem milyarlarca yatırım aldı. Zonguldak duble yolu, viyadükler, tüneller, ana yıllar, sıcak asfalt ve devamında sahil yolumuz Bugün ana yollarımız bitiyor.  Yeni yollarımız yapılıyor. Yollarımız ve tünellerimiz ile Zonguldak' a yol.medeniyeti  geliyor. sahil yolunda birinci etap, Kilimli bitti, şimdi ikinci etap devam ediyor ve üçüncü etap ise bizleri Flyos'a' a bağlayacak." dedi.

AK Parti İl Başkanı Mustafa Çağlayan, "Söz verip sözünü yapanlarla mı , yol alacaksınız, yoksa söz verip yapmayanlara yol alacaksınız. Bugün biz 2000 işçi alacak dedik. Alıyoruz. Geçmişte kurumu kimler kapattı, araştırın ve soruşturun. 14 Mayıs' a kadar çok çok çalışacağız. Bir Mayıs'ı bizler bayram ilan ettik. Cumhurbaşkanımız ilan etti" dedi

Editör: Can ERTÜRK