Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, bir dizi ziyarette bulunmak üzere Zonguldak’a geldi. Bakan Tunç’un kentteki ilk durağı Zonguldak Valiliği oldu. Adalet Bakanı Tunç’u karşılama törenine; Zonguldak Valisi Osman Hacıbektaşoğlu, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (ZBEÜ) Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahim Alan, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Muammer Avcı, Saffet Bozkurt, Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, AK Parti İl Başkanı Mustafa Çağlayan ve protokol üyeleri katıldı. 
Bakan Tunç’a çiçek takdiminin ardından Valilik anı defteri imzalandı. Ardından ziyaret, başına kapalı olarak devam etti.
Tunç, başına kapalı olarak gerçekleştirilen ziyaretin ardından kameralar karşısına geçti. Bakan Tunç devam eden projeler hakkında açıklamalarda bulunarak, geçtiğimiz gün Armutçuk Müessesesi'nde meydana gelen kazada hayatını kaybeden maden işçisi Ramazan Yıldırım'a Allah'tan rahmet, kederli ailesine de baş sağlığı diledi.

Yatırımlarla ilgili konuşan Bakan Tunç; "Bugün Zonguldak'ımızdayız.Zonguldak, emeğin başkenti. Karadeniz bölgemizin en önemli vilayetlerinden madenci kenti. Çalışma hayatının önemli olduğu bir kentteyiz. Tüm Zonguldaklı hemşehrilerimize selamlarımı, saygılarımı göndermek istiyorum. Aynı bölgenin insanlarıyız, 16 yıl bende milletvekilliği yaparken bölge milletvekillerimizle, siyasetçilerimizle, yöneticilerle hep bir araya gelme fırsatı bulmuştuk. Bölge olarak da ortak yürüttüğümüz projeler de vardı. Bu projeler noktasında da birlikte çalışma fırsatı olmuştu. Bu nedenle Zonguldak, Bartın, Karabük bu illeri birbirinden ayırmak mümkün değil. Eskiden tek bir vilayettik ancak; daha sonra Karabük ve Bartın'ın ayrılmasıyla 3 il ayrı oldu ama, bu 3 ilin gönül birlikteliği, birlikte kalkınması, birlikte gelişmesi hız kesmeden devam ediyor. Özellikle Zonguldak'ımız son yıllarda sayın Cumhurbaşkanımızın destekleriyle önemli yatırımlara sahne oldu. Kilimli-Zonguldak arasındaki tüneller,  Filyos'a doğru yapılan çalışmalar, Sakarya Gaz Sahası'nın Filyos Limanı'nda olması,  Filyos'un doğalgaz işleme tesislerine dönüştürülmesi, 3 yıl gibi kısa bir sürede Filyos Limanı, Filyos Endüstri Bölgesi, Zonguldak Havalimanı bölgenin önemli yatırımları." dedi.

Haber:Duygu ELMA ÖZFİDAN