Bakan Tunç, Zonguldak Valisi Osman Hacıbektaşoğlu’na ziyaretinin arkasından kameralar karşısına geçerek gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Tunç, Zonguldak'taki adliye binaları için ihale sürecinin başlayacağını da duyurdu. 

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, bir dizi ziyarette bulunmak üzere Zonguldak’a geldi. Bakan Tunç’un kentteki ilk durağı Zonguldak Valiliği oldu. Adalet Bakanı Tunç’u karşılama törenine; Zonguldak Valisi Osman Hacıbektaşoğlu, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (ZBEÜ) Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahim Alan, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Muammer Avcı, Saffet Bozkurt, Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, AK Parti İl Başkanı Mustafa Çağlayan ve protokol üyeleri katıldı. 
Bakan Tunç’a çiçek takdiminin ardından Valilik anı defteri imzalandı. Ardından ziyaret, başına kapalı olarak devam etti.
Tunç, başına kapalı olarak gerçekleştirilen ziyaretin ardından kameralar karşısına geçti. Bakan Tunç, Zonguldak'taki adli yatırımlarla ilgilş konuşarak, adliye binalarında ihale sürecinin başlayacağını duyurdu. Bakan Tunç; "Zonguldak'ımıza bugüne kadar önemli adli yatırımlar gerçekleştirmiştik.Zonguldak Adliye binası 2015 yılında tamalanmıştı, Alaplı'daki 2006 yılında tamamlanmıştı. Devrek Adalet binası da 2006 yılında tamamlanmıştı. Ereğli Adalet binası da 2014 yılında tamamlanmıştı. Zonguldak'taki bina ile ilgili olarak özellikle sahil bölgesinin rekreasyonu ile ilgili Belediye Başkanımızın, Sayın Valimizin birlikte projeleri var. Bu anlamda Zonguldak'ı güzelleştirmek, sahilini daha da cazibe merkezi yapma adına da önemli projeleri var. Bu konuda adliye binalarının farklı yerlerde daha modern görünümlerle inşası konusunda talepler var. Bunları elbetteki değerlendirmemiz gerekir. Bütçe imkanları dahilinde bunları değerlendireceğiz. Notlarımızı aldık.Çaycuma Adalet binasının projesi de yeri de hazır. Hızlı bir şekilde tamamlandıktan sonra yapım ihalesi sürecine geçeceğiz. Çaycuma'nın da bu ihtiyacını karşılamış olacağız. Önceki aylarda Zonguldak ve Bartın'ı etkileyen bir sel olmuştu. Açık cezaevi büyük hasar görmüştü. Onarımları başladı, devam ediyor. Hızlı bir şekilde onaracağız." dedi. 

Haber: Duygu ELMA ÖZFiDAN